Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ki hogy készül / készült fel...

Ki hogy készül / készült fel az érettségire?

Figyelt kérdés

Szóval próbálom kicsit konkretizálni a kérdést. 21/f vagyok , és jelentkeztem javító / ismétlő érettségire matematikából középszinten. Most ősszel. És hát már egyre kevesebb az idő addig, de egyre több pénzemben van már benne.


Hogyan lenne a legérdemesebb készülni? Tapasztalatok, vélemények érdekelnek, konkrét helyet, oldalak, bármi....


Illetve, ha mondjuk az összes eddigi feladatsort megcsinálom, és kitöltöm, és mondjuk értem őket ilyen 70-80%-osan, akkor milyen esélyeim vannak? Mármint ugyan azok szoktak lennei (mert akk úgy érzem simán meg tudom írni akár ilyen 90% felettire), vagy mindig szoktak rajta variálni valamit?


Meg hát most ősz, meg választások..... Nem tudom ez jelent e bármit is, de próbálok következtetni...


Ezenkívül jártam könyvesboltban, és ajánlottak nekem egy pár könyvet (7db):

- Dr. Kézi Csaba Gábor - PÉLDATÁR - a középszintű matematikaérettségihez

- MOZAIK MATEMATIKA Próbaérettségi feladatsorok KÖZÉPSZINT (100 lépés az érettségihez

- MOZAIK MATEMATIKA Rendszerező feladatsorok KÖZÉPSZINT - íRÁSBELI

- (négyzetgyök pi) ÉRETTSÉGI MINTAFELADATSOROK matematikából (Pedellus)

- ÉRETTSÉGI ÖSSZEFÜGGÉSEK ÉS MINTAFELADATOK MATEMATIKÁBÓL (Pedellus)

- 15 PRÓBAÉRETTSÉGI matematikából (Pedellus)

- Gyakorlókönyv középszintű érettségire MATEMATIKÁBÓL


Szóval.... ti mit ajánlotok?


Mihamarabbi válaszaitokat előre is köszönöm!



2021. szept. 28. 12:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ez az oldal nekem bevált.

2021. szept. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Amit az első linkelt, nekem is bevált. Előfizettem rá.
2021. szept. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"Illetve, ha mondjuk az összes eddigi feladatsort megcsinálom, és kitöltöm, és mondjuk értem őket ilyen 70-80%-osan, akkor milyen esélyeim vannak?"

Nyert ügyed van

2021. szept. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat / segítségeket.


Utolsó miért is? :S


Amikor vizsgáztam akkor eléggé elszeszt*m, különböző okokból, de ez a múlt, mondjuk azóta 21 évesen kicsit bölcsebb lettem... xd


De hiába csinálom meg az első részét mondjuk 45p helyett ilyen 20 p alatt, ha vannak hiányosságaim.... A célom egyébként ilyen 90 körül lenne. Mit gondoltok? Ebben kéne MÉG segítség! Csakmert annyira már nem vagyok izgulós, de félek, h nem fog sikerülni, főleg mert saját pénzből fizetem, és már kb 2,5 hónapja készülök, és már több mint 100 ezremben benne van. :/

2021. szept. 28. 13:32
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is ajánlom a #1 által linkelt oldalt, mert nekem rengeteget segített.

Ha nem megy valamelyik témakör, akkor itt található feladatsorok segítségével tudod begyakorolni (feladatokkal és levezetett megoldásaikkal):

[link]

Az elméletet innen is át lehet nézni:

[link]

2021. szept. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítségeket!


Még 1 kérdésem lenne.... Jó tudom, h a Google, az a barátom. De arra lennék kíváncsi, h ugye mindhez van javító kulcs, pontosabban megoldás, de sok helyen nincs levezetve. Tudnátok küldeni olyan oldalt (akár videót), vagy akár könyvet ajánlani, ahol a középszintű matematika érettségi feladatok le is vannak vezetve?

2021. okt. 1. 16:14
 7/9 anonim ***** válasza:

Például itt tudod megnézni videókon, hogy lépésről-lépésre mit hogyan kell csinálni.

[link]

2021. okt. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire készülsz biztos, hogy menni fog.
2021. okt. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a biztató szavakat! Hát az biztos, hogy igyekezni fogok.


Megnéztem a linkelt videókat. Egész jók, de csak 2012-től vannak fent a megoldások (talán 2019-ig)


Esetleg ha valaki megtalálná a régebbieket is, lenne olyan kedves, és elküldeni őket?


Továbbá bármilyen segítség jöhet még. Lehet, hogy ezáltal másnak is segítünk!


Előre is köszönöm!

2021. okt. 7. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!