Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pécs vagy Debrecen a jobb...

Pécs vagy Debrecen a jobb hely egy egyetemistának? Miért?

Figyelt kérdés

2021. okt. 1. 17:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én Pécsen tanulok a BTK-n, úgyhogy csak erről tudok nyilatkozni. Ha esetleg leírod, hogy melyik kar, esetleg szak, akkor lehet kapsz részletesebb válaszokat is :)

Maga a város szerintem nagyon szép és hangulatos (már amelyik része persze), van csomó kávézó, étterem, szórakozóhely, edzőterem, állatkert, nagyon sok szerintem nagyon szép kirándulóhely, nevezetesség, múzeum, kiállítás, ha valaki szereti az ilyesmit. Ami egyetemistaként szerintem tök jó az a tudásközpont, bár gondolom minden egyetemvárosnak van valami spécibb könyvtára, de nekem ez vidékiként nagy csoda volt és nagyon szeretek ott tanulni. Ami nem túl jó az a tömegközlekedés, legalábbis nekem az a tapasztalatom, hogy sokat késnek a buszok (csak busz van ugye) vagy akár nem is jönnek és ehhez képest szerintem elég drága is (3900 a diák bérlet, 350 egy jegy előre vásárolva, a buszon 500). Az egyetemi épületek ugye szét vannak szórva a városban, elfogult vagyok, de a legszebb szerintem a BTK-TTK a botanikus kert miatt. Amúgy mindegyik kar közelében van kajálda, bolt, koli stb., ami fontos lehet. Én 3 évig kolis voltam és nagyon szerettem, mert az állapotokhoz képest (teljesen rendben van, felújított, karbantartott épületek, tiszta, szerintem elégségesen felszerelt szobák, elég hely stb.) még olcsó is (kerekítem, 10 és 18 ezer forint között van a havi díjuk, kolitól függően). Idén nem vettek fel koliba, 60 ezerért bérlek egy szobát, ez ilyen általános árnak számít szerintem, de persze van olcsóbb és drágább is. Az egyetemi és amúgy talán a városi programok nagy része is buli, koncert, tudományos előadások, sporttal kapcsolatos programok… ebből a szempontból én nem vagyok elégedett, nagyobb változatosságra számítottam. Az egyetemen amúgy van ingyenes / kedvezményes sportolási és nyelvtanulási lehetőség is. Van egy karrier központ ( nem biztos ez a neve), ők mindenféle tréningeket is tartanak és ilyen kredites szabválokat is lehet felvenni pl. tanulás módszertan, coaching, karriertervezés, grafológia, ilyesmik. Vannak ugye külföldi hallgatók és nekik szervezett programok, bár ugye ilyen is van mindenhol. Van konfuciusz intézet, ahol kínai nyelvvel, orvoslással stb. kapcsolatban lehet tanulni, de szerintem szintén van Debrecenben is. Mentorhálózat is van, gondolom szintén mindenhol. Egyetemi média, hozzájuk is lehet csatlakozni. Nem tudom mit mondjak még. Ha valami konkrét kérdésed van, kérdezz :)

2021. okt. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

1-es jól leírta nagyjából a várost.


Én a pécsi KTK-n vagyok.

Imádom a botanikus kertet, egyik kedvenc helyem a városban. Ősszel és tavasszal is elmegyünk oda a párommal és megnézzük a virágokat, növényeket, meg a kaktusz házat. DC cica ott lakik még, vajon? Egy ideje nem láttam.


Szeretem a belvárost is (bár elég kicsi, de hangulatos). De ott mindig jókat sétálunk. Vannak jó romkocsmák, jó kávézók, éttermek. Van diákmunka lehetőség is, ha dolgozni szeretnél. Edzeni is eltudok járni (harcművészet).


Szóval szerintem jó a város élhetőség szempontjából. Debrecent sajnos nem ismerem, de egyszer szívesen megnézném a várost.

2021. okt. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"Pécs vagy Debrecen a jobb hely egy egyetemistának?"

Én ebből a kérdésből azt vettem le, hogy magára a városra kérdez a kérdező - különben hozzá sem szólnék.

Indítsunk onnan, hogy Pécs belvárosa gyönyörű!

Hogy csoda helyek vannak Pécs körül: fürdők, hegyek, tavak, hegyek, sziklák stb. sb.

Az egyeteme nagy is, és szép is!

A szívünk szakadt meg otthagyni, és Debrecenbe költözni, de a munkalehetőség olyan volt, amit nem volt szabad kihagyni.

"Vakon" nem is mertünk belevágni a költözésbe, először elutaztunk pár napra megnézni, hogy milyen is a világ arrafelé?

Hát, dobtunk egy hátast!

Nagy, lüktető, egészen tiszta, rendezett és drága.

Jó a közbiztonság és jó a tömegközlekedés.

Az város infrastruktúrája igen jó; szinte minden van, ami egy nagyvárostól elvárható. Nekünk szokatlan volt a villamos, a troli és hogy igen jól működik a repülőtér - nem kell Pestre utazni, ha Londonba vagy akár Palma de Mallorcára akarunk repülni.

Nagy a nyüzsgés, mindenütt építkezések vannak: színházak, sportcsarnokok, szállodák, üzemek, gyárak.

Szokatlan volt a város feelingje.

Az emberek barátságosak, segítőkészek.

Az egyetem "pofátlanul" gazdag; nagyobb a költségvetése, mint magának a városnak, pedig az is hihetetlenül magas (Pécshez viszonyítva meg pláne).

Sok munkahely van.

Ja: és itt is van botanikus kert az egyetem mellett, de van arborétum is.

A környéken van egy hatalmas erdőség (hegyek nélkül) aranyos kisvasúttal (Zsuzsi). Van bulinegyed is, bár mi nem vagyunk gyakori vendégek ott.

A lakások és az albérlet nagyon drága, rendesen meg kellett fejelni a pécsi lakásunk árát a jelenlegi megvásárlásához.

Szóval úgy érezzük hogy nem volt rossz döntés, bár a hegyek hiányoznak.

Ugyanakkor sok minden kárpótol. Jól érezzük magunkat itt.

Annyi különbséget látok/érzek a két város között, hogy Debrecenben számottevően több lehetőség van - szinte mindenre. Más a szemlélet: Pécsett mindig azt éreztem, hogy megmagyarázzák hogy mit miért nem lehet megcsinálni - itt meg megcsinálják. És ez a nem mindegy.

2021. okt. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a DE-re járok és szeretem! Mindent leírt a 3as.
2021. okt. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon szeretem Pécset, a szívem csücske, szülővárosom - imádom!

De!

Ha azt veszem, hogy 5 évvel ezelőtt Pécs ugyanolyan volt mint most, Debrecen meg hihetetlenül más: sokkal fejlettebb, nagyobb erősebb és komplettebb lett mint amilyen 5 évvel ezelőtt volt, akkor mindent elmondtam a két város különbségéről.

2021. okt. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az 5-ös nagyon jól közelítette meg a kérdést: Pécs egy kiváló hely, gyönyörű (és kicsi) belvárossal, de nem a gyors fejlődéséről híres. Szerintem a szemlélettel van baj, és nincs átfogó koncepció sem - szerintem - nem úgy mint Debrecenben:

[link]

2021. okt. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!