Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha tavaly 31%-os matek középfo...

Ha tavaly 31%-os matek középfokú érettségit írtam, még fel tudok kélszülni idénre egy 80%-os emeltre? Lehetséges magyarán? Affinitásom mindig is volt hozzá csak lusta voltam.

Figyelt kérdés

2021. okt. 2. 15:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Bármi lehetséges

Türelem és szorgalom.

Úgyhogy hajrá

2021. okt. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Én nem tartom valószínűnek, hogy sikerül, vagy nagyon kicsi az esélye. A közé matek 31% nulla tanulással kábé az általános iskolai szint. Az emelt 80%-hoz viszont érteni és logikailag rá kell jönni a megoldások metodikájára.

Kívánom, hogy tévedjek nagyot és sikerüljön a célod!

2021. okt. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Sikerülhet, persze.

Viszont kell egy nagyon jól működő módszer, amit begyakorolsz a tanuláshoz.

2021. okt. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondom, hogy nem sikerülhet, remélem sikerül, sok sikert.


Én elég szkeptikus vagyok, hogy van hozzá affinitásod. Tudom milyen egy 80%-os emelt matek érettségi, nekem is ilyesmi lett. De mindenféle készülés nélkül meg tudná csinálni egy jó képességű 8-asikos tanuló a közepet 31%-ra. Ott a függvénytáblázat. Szóval szerintem még ha lusta is vagy, simán meglett volna olyan 70-80%-ra biztosan a közép. Szóval én kételkedem benne, hogy van hozzá affinitásod, de emellett remélem, hogy nincs igazam. Az emelten is feladattipusok vannak, be lehet gyakorolni, de kemény menet lesz.

Sok sikert és kitartást kívánok hozzá, remélem sikerül.


Ha megvan az eredmény írdd meg, sokakat motiválnál vele!

2021. okt. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Baromi sokan gondolják úgy, hogy nekik aztán van affinitásuk a matekhoz csak az a fránya lustaság.

Közép matek 30% az egy 8.-os szint.


Szerintem nem sikerülhet. Közép matek esetleg 80-90-re meglehet, emelt viszont kb kizárt. Közép matek 30% azt jelzi, hogy neked az alapok sincsenek meg. Emeltnél pedig bőven több van mint az alap mind logikában mind pedig anyagmennyiségben.

+ emeltnél azért el kell kápráztatni a szóbeliztető tanárt is, nem elég csak begyakorolni a feladatokat mint középen.


Reálisabb cél a közép 80%. Akkor se fogod feltétlen érteni mit csinálsz, de az érettségit betudod gyakorolni. Ennek szimplán annyi az oka, hogy ez 4 éves anyag, + emelt szint ahova alapból jobbak mennek.

Még egy 70%-os középnél azt mondanám, hogy lehetséges a 80 emelt egy év alatt, de 30 középpel én még vízbe se tennem a kezem, hogy meglesz.

2021. okt. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig jó voltam matekból, és nekem sem sikerült elsőre a 80% (72% lett), szóval ez ilyen álmodj királylány kategória. Azóta már meg bírnám közel maxpontosra írni, de az egy másik történet.
2021. okt. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
64%
Engem kettes matekkal vettek fel a BME re és értem az anyagot.
2021. okt. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Baluba ***** válasza:
75%
Akinek van affinitása a matekhoz, az 12 évig 0 tanulással is minimum 60%-ot ír.
2021. okt. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!