Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan ne bukjak meg matekból?

Hogyan ne bukjak meg matekból?

Figyelt kérdés

Sose voltam túl jó matekból de amióta középsuliba járok mindig a kettesért kell harcolnom

5 éve járok különtanárhoz, 5 különböző különtanárom volt

Minden órán próbálok figyelni, gyakorolok is ahogy tudok

De mindez hiába mert egyszerűen ha elém rakják a dolgozatot semmit nem tudok megoldani

Ennyi idő szenvedés után már kezdem feladni és mostmar reményt se látok arra, hogy ne bukjak meg

Mindenből 4es 5ös vagyok, még fizikából is hiszen az ami hasonló reál tantárgy, de a matek egyszerűen nem megy

A legrosszabb az egèszbe az, hogy jó tanárunk van, kb mindenki 4es 5ös matekból:// Van nyilván olyan mint én de ő nem is foglalkozik vele egyáltalán, egyszer se vette elő a matekfüzetet velem ellentétbe, de mégis egy szinten vagyunk



2021. okt. 14. 18:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg a probléma az, hogy nem érted. Mármint ez nyilván triviális ténymegállapítás, de ez alatt azt értem, hogy képlettel próbálsz nekimenni a feladatnak ahelyett, hogy átgondolnád, hogy mivel mit lehet kezdeni. Amire neked szükséged van, az a gondolkodás elsajátítása. Valamint keveset foglalkozol vele egyedül, csak a magántanárral/órán, "felügyelet mellett" csinálod a feladatokat, pedig az is fontos, hogy önerőből tudd a feladatokat megoldani.


Melyik témakörnél jártok, ami nem megy?

2021. okt. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
2021. okt. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen ebben van igazság de nem sokáig bírom egyedül csinálni mert legtöbbször bele se tudok kezdeni/ nem jön ki és csak sírok

Amugy köszönöm és exponenciális egyenletek a téma éppen

2021. okt. 14. 19:12
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Síkhülye voltam matekból. Alapvetően humán agyam van, verseket olvasok, magam elé képzelem, asszociálok, lerajzolom, összefüggéseket keresek. Nagy a képzelőerőm. Nekem a számok világa kínszenvedés. Nyilván nagyon sokat forgattam a füzetet, könyvet, mindent pontosan leírtam, és mégse. Különtanár magyarázott nekem sokat, szinte bemagoltam, egy kaptafára felépítettem mindent, így megéltem. Aztán jött egy olyan matektanárunk, akit soha nem felejtek el. Megtanította elképzelni a matekot nekünk, humánosoknak is. A matekos agyúak emelt faktra jártak, ők felvételiztek is belőle, őket máshogy tanította. Nekünk pedig, akiknek csak az érettségi kellett matekból, megtanította látni is a matematikát. Ötösre érettségiztem. Ez 17 éve volt, amikor még nem volt kétszintű érettségi, csak sima egyetemi felvételi. Természetesen magyar szakra mentem, és a mai napig hálás vagyok a matektanáromnak.
2021. okt. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az exponenciális egyenletek témakör egyáltalán nem nehéz. A "hálás témakörök" eggyike, ugyanis előszeretettel tesznek minden évben az érettségibe exponenciális egyenletet, amivel könnyen pontokat lehet szerezni.


A megértéshez szükséged van a hatványozás azonosságainak elsajátítására, anélkül nem fogod tudni megtanulni a témakört.


Amiatt pedig nem kell sírni, hogy nem jön ki :D Én is sokszor elszámolom, és csak nézek, hogy hol a hiba. Én mindig azt mondom, hogy nem az a jó matekos, aki elsőre meg tudja a feladatot oldani, hanem aki a hibás gondolatmenetben megtalálja a hibát. Nem mellesleg a mateknál hatványozottan igaz, hogy a hibáiból tanul az ember.

2021. okt. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!