Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy tanárnak legyen az általán...

Egy tanárnak legyen az általános iskola vagy középiskola, mikortól lenne szabad ilyesmit nézetni a diákjaival tanórán?

Figyelt kérdés

1. Ryan közlegény megmentése

2. Démonok között

3. Fegyvertelen katona

4. Emberi boncolás, de ez nem film, hanem konkrétan a valóság.


A 4 példa saját tapasztalat!



2021. okt. 16. 20:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
19%
Egy tanárnak tanítani kéne nem filmeket nézetni a diákokkal .
2021. okt. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%

Senkit sem szabadna kotelezni semelyikre. :) Ezek pont olyan filmek amiket kortol fuggetlenul nem biztos hogy megakarna valaki nezni.

Ha kotelezo lenne, akkor is max vegzosoknek vetitenem le oket (19 evesek) es ott is aki nem akarna nezni, azt elengednem.

Maskent ha veletek meg ilyeneket nezetnek, szolhattok nyugodtan szuloknek, utana igazgatonak.

2021. okt. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az ryan közlegényt mi 8.-ban néztük asszem. Nekem nem okozott problémát, de szerintem nem kellett volna. Vannak szépen korhatár besorolások, aki pedig meg akarja nézni azokat, amin idősebb az ajánlás, az otthon nyugodtan megteheti. Nem támogatom, hogy intézményesen nézzenek papíron nem nekik való filmet egész osztályok.

Otthon én mindig minden filmet megnéztem, nem érdekelt a korhatár, de ha akár csak egy diák nem bírja az osztályból, csak nem mer szólni a nyomás miatt vagy kimenni, mert nemtom szekálják érte, akkor már szerencsétlen lelkivilágát sikerült szétcseszni.

2021. okt. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Ezek nem mostani esetek! Egyébként utálom a horror filmeket és gyenge az idegzetem.


Ryan közlegény megmentését még 6-7. osztályban néztük töri órán.

Démonok között az középsuliban volt, de okozott pár álmatlan éjszakát.

Fegyvertelen katona szintén középben volt. Tudom, hogy csak film, de akkor is elég brutális és véres!

De istenem! Ki az a biosztanár, aki középsuliban emberi boncolást akar nézetni? Olyasmiről szó nem volt, hogy ki ellenezte. Még szerencse, hogy nem talált olyat… ezek mind csak emlékek, de mégis egy életre megmarad az emberben.


Felnőtt fejjel már nem nagy dolog, de szerintem nem hiába van a korhatár. És gyerekekkel partraszállást melyik barom nézet?

2021. okt. 16. 20:55
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Boncolasra nem megy bárki. Ez inkább az egészségugyisek kivaltsaga. Én pl okj-n voltam először boncolason 19-20 evesen. Korábban nem érdemes, ugy meg főleg nincs, hogy azt se tudják mi micsoda.


A tobbi filmet nem láttam.

2021. okt. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
28%

Nem tudom milyen pehely lelkű ember vagy, ha látsz 2 csepp vért akkor odavagy, azért a fegyvertelen katona nem épp vérben tocsog.

Horrorfilmet nappal megnézni 30 ember között, nem egy nagy dolog.


Én már 7 évesen horrorfilmet néztem. A korhatár pedig csak ajánlás nem tiltás.

2021. okt. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

#6

Attól még nem kell ráerőltetni másokra olyat, amit nem akarnak. Van, akinek nagy dolog.

Otthon pedig mindenki azt néz, amit akar. Te dolgod, hogy milyen az ízlésed és tartsd tiszteletben másét. Ne mások helyett döntsd el, hogy ők mit gondoljanak, meg mi férjen bele, mit képzelsz, már ne is haragudj.

Mondom ezt úgy, hogy én is mindenfélét néztem elég hamar. Nem csak az a világnézet létezik, ami a te fejedben van, más ember máshogy gondolkodik.

2021. okt. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Most ez amolyan felvágás akarna lenni? A vér szót rühellem, de a látványa nem zavar. A belek látványa már annál inkább. A fegyvertelen katonát nem néztem végig, csak odáig láttam amikor az első 2 embert szitává lövik. Több se kellett ahhoz, hogy ne nézzem. Igen elhiszem, hogy nem egy nagy dolog, de akkoriban nekem az volt. Most semmi problémám nincs vele, csak nem szeretem. Horror játékokat imádom és ott nem számít a brutalitás. De azért a Mortal Kombat-ban van pár számomra irritáló kivégzési forma. Csak hogy legyen mihez viszonyítani. Minden ember különbözik hála a jó égnek, mi pedig nem ismerjük egymást ezért ne beszélj rólam úgy, mintha tudnád, hogy ki vagyok. Viszont itt nem is rólam van szó, hanem arról, hogy ilyen tipusú filmeket ajánlott-e nézetni kiskorúakkal tanórán. Nekem nem jött be, elmondtam hogy miért. Pont.
2021. okt. 16. 23:04
 9/12 anonim ***** válasza:
18%

Azért akit nem érdekel egy ilyen film simán elővehet egy könyvet vagy előveszi a telefont és nyomkodja nem kell túlrinyálni.

Senki sem kényszerítette, hogy nézze vagy igen? Esetleg felszólaltál, hogy nem akarod ezt nézni vagy úgy gondolod, hogy ez nem megfelelő? Hm? Esetleg az osztály többi részét érdekelte??

Vannak itt foltok dögivel...

2021. okt. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk a Démonok között ilyen kötelező program volt 9.-ben.Előző nap be lett jelentve, hogy horrort nézünk és ha valaki hiányzik, szülői igazolást nem fogad el.

Akkor utáltam meg végleg azt a tanárt.

2021. okt. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!