Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Történt veled olyan, hogy...

Történt veled olyan, hogy diploma után jöttél rá, hogy mást akarsz az életben?

Figyelt kérdés

Van itt köztetek olyan aki szinte közvetlenül azután jött rá, hogy mást akar az életben miután megszerezte a diplomát?

Hogyan éltétek ezt meg?

Rögtön belevágtatok egy más területbe (okj, másoddiploma, munkára jelentkezés) vagy tapasztalatot szereztetek abból, amiből a diplomát szereztétek?

Hogy derült ki mit akartok tényleg csinálni?


Én ilyen helyzetben vagyok és bizonytalan vagyok és nagyon rossz érzés. Én tapasztalatot szeretnék szerezni a diplomám területén, hogy tudjam, milyen (kevés tapasztalatom van), de bizonytalan vagyok benne, hogy ez lesz-e az én utam. Jó lenne tapasztalatokról olvasni.



2021. okt. 18. 13:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Nemvagyok ilyen helyzetben, de mielőtt valaki belevág az egyetembe, ezért kell alapos átgondolás.


Hány éves vagy?

Ugyan sosem késő elkezdeni valamit, de gondolom élni is szeretned az életed szóval ha sokáig tartott ez az egyetem vagy későn kezdted nem javasolnák masikat.

Ráadásul ha hosszú volt az államilag támogatott féléveid is elhasználhattad, vagy legalabbis nem sok maradhatott.

Amennyiben van pénzed neked vagy szüleidnek úgy a fenti két ok igazából mindegy is.


Ha nincs tapasztalatod inkább szerezz egy keveset.

Ha utána is úgy gondolod hogy mégsem ez az amit akarsz csinálni akkor még elkezdheted a következő egyetemet.

2021. okt. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igen, én. Most módosítok másodszor (harmadszor?) pályát. Mindannyiszor újra beiratkoztam egyetemre. A hetedik diplomámat csinálom jelenleg, miközben pályakezdő gyakornok vagyok 45+ évesen. :)
2021. okt. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!