Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miylen számológépet lehet...

Miylen számológépet lehet használni az emelt matek érettségin?

Figyelt kérdés
Casio FX-991ES PLUS 2E-et lehet-e használni vagy csak az első generációt ebből a fajtából, és úgy szeretnék vásárolni, hogy az egyetemre is bőven elég legyen (mérnökire) . Esetleg ti milyet ajánlotok?

2021. okt. 19. 20:37
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A Casio FX-991 CEX a legjobb számológép, ami még engedélyezett az érettségin (és az egyetemi vizsgákon), mivel nem programozható és nem grafikus, de ezeken kívül mindent tud. Vigyázz, a cex változat többet tud, mint az általad kérdezett es plus, mivel az amcsik kivettek belőle egy csomó funkciót (gondolom az egyetemek nyomására). A cex a kelet-európai változat, tud magyarul is! Én az Alzán vettem.


Egyetemen a vizsgán ezt használom, otthon meg egy TI-NSpire CX II CAS-t, ami szerintem a valaha legjobb zsebszámológép. Előtte egy HP 50g-m volt, az Nspire-t jobban szeretem (de mindkettő bannelve van a vizsgákról sajnos).

2021. okt. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én egy Sencor SEC 150 GN számológépet birtoklom. Eddig 2 "hátránya" van, amiről tudok. (Nem tud megoldani másodfokú egyenletet és csak 10-es, illetve természetes alapú logaritmussal tud dolgozni. Nyilván ettől még teljesen használható.)

Most vagyok 11.-es és én is mérnöki pályára készülök.


Szerintetek ez jó lesz emelt érettségire, majd egyetemre?

2021. okt. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!