Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Drága egyetemista sorstársaim!...

Drága egyetemista sorstársaim! Ti hallottatok bármit arról, hogy a közeljövőben tervezne-e a szakotok/egyetemetek átállni digitális oktatásra?

Figyelt kérdés
A hónap végén ki kell költöznöm az albimból, és nem tudom, hogy megérné-e egy újba beköltözni. Rengeteg macerával és pénzzel jár, és nagyon nem tudom, hogy bele merjek-e vágni ebben a bizonytalan helyzetben. Sajnos ingázást nem tudom megoldani, rövidebb távon inkább panzióban bérelnék szobát. Nektek van valami információtok az átállásról esetleg?

2021. okt. 20. 14:56
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
79%
NKE-n már november végére is terveznek összegyetemi programot, nem akarnak zárni.
2021. okt. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk az a hivatalos álláspont, hogy amíg országon hivatalosan meg nem tiltják, addig járunk. Egyes oktatók azt sejtetik, hogy nem járunk a szorgalmi időszak végéig - de ki tudja.

Más egyetem oktatóitól is hallottam olyat, hogy talán pár héten belül átállnak.

2021. okt. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
91%
Nem hallottam ilyet. Vagyis amíg államilag nem zárnak mindent, addig nem megyünk onlineba. Szerintem költözz új albiba.
2021. okt. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
92%
BME is szervez novemberi programokat, semmi jelét nem adják az átállásnak, maszk se kell egyelőre, kolibulik is vannak. A semmiből azért durva lenne egy teljes lezárás, nem gondolnám, hogy meglépik.
2021. okt. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
76%
Amíg nem lesz választás addig nem...
2021. okt. 21. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
89%
ME-n se hiszem, hogy lesz, amíg kormányzati szinten nem mondják, hogy át kell állni. Mi például holnap tartjuk a gólyabált...
2021. okt. 21. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim válasza:
70%
Remelem online leszunk imadkozzunk mindannyian
2021. okt. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
44%
Az egész nevetséges. A fertőzöttek aránya szinte annyi, mint tavaly ilyenkor, a szakértők szerint pedig tovább romlik a helyzet. A sok maradi tanár, akinek a szivatás az élete értelme, biztos foggal-körömmel ragszkodik a személyes jelenléthez, egészséggel nem foglalkozva. Pedig előbb-utóbb igen is kellene korlátozni valahol, és hol máshol kellene kezdeni, mint a felsőoktatásban, ahol a hallgatók sokfelől érkeznek, és ahol gócpontok alakulhatnak ki. Jó lenne már végre félretenni a maradi felfogást. Igen is lehet normálisan online oktatni sok helyen, orvosin nyilván nem, de máshol igen. Jó lenne már nem mindenáron a szivatásra törekedni, hanem az egészséget is szem előtt tartva felelős döntést hozni.
2021. okt. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
32%

"A sok maradi tanár, akinek a szivatás az élete értelme, biztos foggal-körömmel ragszkodik a személyes jelenléthez, egészséggel nem foglalkozva... Jó lenne már végre félretenni a maradi felfogást... Jó lenne már ... az egészséget is szem előtt tartva felelős döntést hozni."

Hozd meg a felelős döntést. Mások helyett nem dönthetsz, de azt megteheted, hogy nem adod a nevedet ehhez a felelőtlenséghez, ehhez a maradi felfogáshoz, hanem pár évre abbahagyod az egyetemet, elmész dolgozni, és majd akkor folytatod, amikor normalizálódott minden akár úgy, hogy vége a járványnak, tehát biztonságosan folyhat a jelenléti oktatás, akár úgy, hogy online üzemmódra állnak át.

2021. okt. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
54%

9-es: ha elmegy dolgozni, ugyanott van, ugyanúgy egy csomó emberrel találkozik nap mint nap. Ez olyan a "másik tehene i d*göljön meg" mentalitás. Sem a gazdaságban, sem az oktatás színvonalában nem esne (jelentős) kár, ha az egyetemisták otthon maradhatnának. Ellenben tényleg jelentősen csökkenne a kontaktok száma.

A gondot itt két dolog jelenti:

1A) a külföldi hallgatóknak nehéz megmagyarázni, miért fizessenek egy rahedli pénzt félévente, ha online meghallgató-teljesíthető minden

1B) sok helyen igenis jól működött az online oktatás, jobban, mint a jelenléti (most a szociális életet persze ne számítsuk, csak a tanagyag elérhetőségét), így akik nem akarnak az egyetemen bulizni, azoknak nehéz megmagyarázni, hogy miért kell nekik napi 2-3 órát utazni vagy koliba költözni vagy albérletre költeni.

2. az egyetemisták költése megcsappan az egyetemvárosokban, ami azért egyes vállalkozásoknak komoly kiesést okozhat.

2021. okt. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!