Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nappali tagozatos egyetemisták...

Nappali tagozatos egyetemisták, ti dolgoztok az egyetem mellett? Szerintetek szégyen, ha valaki nem dolgozik?

Figyelt kérdés
2021. okt. 14. 18:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Normális szak mellett nem is lehet dolgozni.
2021. okt. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Én nyáron végeztem és nem dolgoztam mellette, nem is fért volna bele. Az órarend is eléggé tele volt, mikor meg volt egy nagyobb szünet, általában valami feladatot kellett csinálni (beadandó, csapatmunka stb.). Nálunk aki dolgozott az vagy a családi vállalkozásukba segített be (ami teljesen rugalmas) vagy nem járt be az előadásokra, ahol nem volt katalógus és utána másoktól kérte el a jegyzetet. Közülük sokan nem is végezték el amúgy vagy sokat csúsztak. Én inkább a tanulásra koncentráltam, így jó volt az átlagom, kaptam egész jó ösztöndíjat is. Nyaranta dolgoztam persze meg anyukám is tudott támogatni, én is mindig takarékos voltam és így a háromból teljesen jól ki lehett jönni. Tudom, nem mindenki teheti meg, hogy ne dolgozzon, de ha neked nem muszáj, akkor örülj neki és használd ki. Nem szégyen ez, főleg ha értelmesen töltöd az időt.

A nyári diákmunkát viszont javaslom, mert még ha a pénz neked nem is kell annyira, tapasztalatnak nem rossz és később a munkaszerzést is megkönnyítheti.

2021. okt. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
Egyetem alatt nem dolgoztam soha, nyáron sem. Nem lett volna idő rá év közben, a nyár pedig kellett ahhoz, hogy kipihenjem magam és feltöltődjem.
2021. okt. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mesterszak mellett már dolgoztam igen. Szerintem a legtöbb ember nem húzhatja a munkába állást az utolsó diplomája megszerzéséig. Ráadásul diák jogviszony nélkül sokkal nehezebb lesz elkezdeni, ha az nem lenne elég, hogy a korod ellenére semmi tapasztalatod. Nem kell főállásra gondolni, de 20-30 óra még egy műszaki msc mellett is belefér
2021. okt. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
Sajnos én már az első alapképzésem mellett is dolgoztam, és most a mester mellett is. Ha megtehettem volna lehet nem dolgoztam volna, de nem bánom mert így van egy jó munkahelyem ahol elértem már valamit.
2021. okt. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%
Nem dolgozom. Nyáron sem, mert nyári gyakorlataim vannak.( ingyen persze , orvosira járok.)
2021. okt. 16. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%

Dolgoztam mert muszáj volt, szüleim nem tudtak támogatni, csak kaját + szállást adtak. Ruhát, bérletet, iskolai dolgokat, szórakozást, alapvető higiéniai termékeket saját magamnak kellett finanszírozni.

Ha ezeket a szüleim meg tudták volna venni, akkor nem dolgoztam volna egyetem mellett.

Egyáltalán nem szégyen, ha nem dolgozol egyetem mellett, örülj neki, hogy nem vagy rászorulva. Suli után még dolgozhatsz eleget.

2021. okt. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
95%
a gyakornokoskodás jó dolog.
2021. okt. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%

Én otthonról minimális anyagi támogatást kaptam.

Év közben és nyáron is dolgoztam.

Így is kevesebb pénzem volt, mint akit apuci bőven "ellátott"!

2021. okt. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én csak nyáron dolgoztam,mivel év közben eléggé összeszedetlen az órarendem,az órák mellett ha volt két szabadnapom,ott is beadandókat csináltam.

Szüleim szerencsére fizetik a tandíjat,de nyilván a többi plusz kiadást magamnak kell állni.

Nyilván más esetben dolgoznom kellene,viszont úgy tuti csúsznék vagy nem kapnék semennyi ösztöndíjat.

2021. okt. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!