Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Engem ez nagyon nyomaszt?

Engem ez nagyon nyomaszt?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok és nyomaszt, hogy nem tudom hol szeretnék dolgozni és mi lenne az a munka, amit szívvel-lélekkel csinálnék.

Most doktorandusz vagyok szóval PhD-ösztöndíjat kapok (mintha fizetésem lenne de mégis hallgató vagyok) de mellette szeretnék valami tanfolyamot végezni és dolgozni.

Édesanyám is nagyon gyakran hozza fel a témát, hogy menni kellene ilyen-olyan tanfolyamokra meg munkákra.

Ő már gyerekkorában tudta, hogy mi akar lenni és az is lett végül. Édesapám is hasonló helyzetben lehetett, megtalálta a hivatását hamar és jó is volt benne.

Nekem nem megy ilyen egyszerűen, irigylem is azokat, akiknek igen.


Van diplomám, mégsem vagyok benne biztos, hogy abban akarok dolgozni és különben sem árt több lábon állni és az is évekbe telik mire kitapasztalom, mi az, amihez értek és tapasztalatot gyűjtök szakterületeken.



Vannak olyan munkák, amik biztosan mennének nekem de nem tudnám annyira szívesen csinálni (például lehetnék tanár bizonyos tárgyaim elfogadtatásával és plusz képzéssel vagy mehetnék SSC-hez dolgozni).

Ami olyan, hogy jobban érdekelne, az meg nem biztos, hogy menne nekem. Azért is nehéz ráadásul mert humán tárgyakon kívül semmiben sem voltam jó a gimnáziumban de én meg a BTK-s diplomám mellé nem egy másik BTK-s diplomát szeretnék hanem valami olyat, amihez biológia, kémia, matek, informatika kell. Ezek valamelyike.

Ehhez is egy nagy adag bátorság kell, hogy felnőttként ilyenbe kezdjek.


Hogyan deríthetném ki, hogy mi az ami nekem való?

Végezzek el három fajta tanfolyamot?


Inkább maradjak humán területen, akkor is ha már nem vagyok elég motivált vagy merjek nyitni egy más terület felé, hátha sikerülne beletanulnom és tetszene?

Azok a képzések és foglalkozások amik legjobban érdekelnek elég hosszúak és drágák szóval pont azokról maradtam le, amiket most amúgy legjobban csinálnék. Ezért maradt a fenti két lehetőség.



2021. okt. 23. 15:08
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Sajnos én is ugyanebben a cipőben vagyok!

Hidd el rajtunk kivül még nagyon sokan!

Egy dolgot tehetsz ami szerintem a legjobb, hogy addig csinálsz valamit ameddig élvezetet és kihívást látsz egy dologban, ha megunod akkor nézz más dolog után. Semmiképp se hibáztasd magad és ne akard magad hasonlítani másokhoz.


Élvezd az élet minden egyes percét ls csak azt csináld amit élvezettel csinálsz!

2021. okt. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egy módon találod meg, hogy mi érdekel: kipróbálsz sok féle dolgot és a próbálgatások során vagy belebotlasz, vagy legalább látóteredbe kerül. Ha csak otthon/iskolában ülsz és várod, hogy rád találjon álmaid munkája, akkor az sosem fog eljönni. Menj el dolgozni valahova. Mindegy milyen vacak munkát csinálsz, az valamilyen tapasztalatot jelent, amiből valamit megtudsz talán a munkáról is, vagy arról a cégről, ahol dolgozol, de leginkább saját magadról és a vágyaidról. Ha csak azt tudod meg, hogy ezt a munkát nem akarod csinálni, már az is egy fontos tapasztalat, keress egy másikat. Amíg kísérletezel, addig is dolgozol, csinálsz valamit, amiből tanulhatsz. Ráadásul egy csomó ismeretséget is szerezhetsz közben, ami segíthet kitapasztalni, hogy mi lesz az, ami majd bejön végül.
2021. okt. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!