Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a középszintű matek 5-ös...

Mi a középszintű matek 5-ös titka?

Figyelt kérdés
Az lehetséges hogy ha megcsinálom az összes érettségi feladatot, és nagyjából bemagolom a képleteket, akkor egy 90%-ot el tudok érni?

2021. okt. 23. 19:12
 1/9 A kérdező kommentje:
Mármint aznösszes érettségi feladatot 2005-től 2021-ig
2021. okt. 23. 19:13
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Kepessegeidtol is fugg
2021. okt. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Általában könnyen tanulok, matekból egy kicsikét nehezebben értem meg a dolgokat, de nem annyira. 10.-ig 3-as voltam belőle, most eddig matekbol 4,5 vagyok.
2021. okt. 23. 19:27
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
Nem kell bemagolni a képleteket, függvénytáblában ott van minden. Tanuld meg azt, illetve a számológépet használni, aztán gyakorolj sokat.
2021. okt. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%

Pár napja megnéztem az októberi érettségit. Annyit mondhatok, hogy kb. 45 perc alatt megírtam volna az egészet max pontosra. Persze egyrészt jó vagyok belőle, de másrészt a korábbi időszakok legkönnyebb feladatsora volt, nagyon nem is kellett gondolkozni a megoldásokon.


A titok egyszerű: érted, hogy mit csinálsz.

2021. okt. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
Figyelj órán, csinálgasd meg az összes előző évi feladatsort, esetleg más összeállított feladatsorokat. Nekem 97% lett.
2021. okt. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg gyakorlás
2021. okt. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
79%
Gyakorlàs is. De a fontos, hogy tudd a függvénytáblázatot és a számológépet használni, valamint felismerd egyes feladatokhoz mely képletek szükségesek. És figyelj az apróságokra! Egy-egy pontot simán levonnak a legkisebb hibákért, és mivel egy pont az 2%, ezért gyorsan 90% alá tudsz esni.
2021. okt. 24. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
97%-ra írtam a közép matekom. "Csak" gyakoroltam, az utolsó egy évben hetente 5-10 oldalnyi feladatot oldottam meg. A többit hozza az magával, gyakorlás közben megtanulod használni a függvénytáblát és a számológéped is. A kerekítésre meg az ellenőrzésre is figyelj nagyon, én annak köszönhetem azt a - 3 százalékot, hogy egy feladatnál elfelejtettem ellenőrizni. Utáltam is magam érte. 😅
2021. okt. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!