Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki 3 vagy...

Van itt olyan, aki 3 vagy több tantárgyból tett emelt szintű érettségit?

Figyelt kérdés

Mik voltak ezek a tárgyak?

Miért így döntöttél?

Megbántad később ezt a döntésedet?

Javasolnád másoknak is, hogy ennyiből tegyenek?



2021. okt. 24. 11:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Öt éve egy érettségi időszakban csináltam matekból, fizikából és angolból emelt szintű érettségit. Angolból csak azért mert így nem kellett kifizetni a nyelvvizsga díját.


Ha a három emelt közül az egyik nyelv akkor szerintem megcsinálható lazán. Nekem sikerült és nem vagyok egy zseni gyerek. Egy biosz, kémia, fizika hármast nem javasolnék senkinek sem. Ha társadalomismeret, földrajz és töri a három emelt akkor azt meg lehet csinálni.

2021. okt. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
3-at tettem, de nem egyszerre. Az érettségi évében biosz-kémia, mert orvosira akartam menni. Utána máshogy alakult, és egy idegen nyelvből tettem le (ezért már fizetni kellett). Szerintem fontos, hogy az ember feltalálja magát és tudjon újratervezni, ha nem úgy alakulnak a dolgok ahogy eredetileg elképzelte.
2021. okt. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én 4-ből emeleteztem, de persze nem egyszerre.

Érettségikor a felvételihez emelt matek volt és emelt töri. Utána szakváltás miatt emelt biosz és emelt kémia.

Annyi a véleményem, hogy szerintem bizonyos feladattípusok matekból és bioszból is jobban feküdtek nekem emelten, így számomra könnyebbek is voltak, mint a közepek lettek volna. Amúgy az a véleményem, hogy a biológia az egyik legkönnyebb emelt, szóval ha valaki választhatja ezt is, melegen ajánlom (kivéve, ha jó az idegen nyelv is, és tényleg tudja az adott nyelvet, mert akkor nyilván az a legkönnyebb)

Az emelt kémia elég nehéz volt, és mint utóbb kiderült, bár a szakomon követelmény volt, soha semmi hasznát nem vettük az arra megtanult anyag 90%-ának.

Az emelt töri is elég nehéz volt, más emelttel talán jobban jártam volna, de mindig szerettem a történelmet (és végülis felvettek így is). De ezt az utóbbi kettőt nem ajánlanám azoknak, akiknek nem muszáj.

2021. okt. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Emelt matek, fizika, kémia, biológia, földrajz, de nem egyszerre.
2021. okt. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%
Jah és full szar az egész emeltszintű anyag, egész közoktatás, ha tovább szeretnél tanulni egyetemen. Nincs meg az átmeneti anyag az egyetemi anyagok felé.
2021. okt. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
5. Ezt tanúsítom.
2023. júl. 10. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!