Ki melyiket ajánlaná?

Figyelt kérdés

BME rajzelőkészítő vagy rajzelőkészítő.hu?

Mi a tapasztalatotok/véleményetek a BME előkészítőjéről, vagy a másikról? Megérné menni az egyetemre, vagy inkább a másik?



2021. okt. 24. 11:33
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a BME rajzelőkészítőjére jártam és nagyon élveztem. Igaz, én kétszer mentem és a második jobb volt (vmennyire tanár függő is). De szerintem megéri.

Úgy gondoltam gimiben, hogy nem rajzolok olyan szörnyen, de tudtam, hogy azért mégsem tanultam igazán. És a végén sokkal jobban rajzoltam. Máig ez az egyik "előnyöm".

Illetve egyetem első félévében ugyanott volt rajzórám és ugyanazokat csináltuk lényegében, szóval ez valamennyit könnyített a félévemen.


A tananyag igazából nagy részében a kockológia. Leültök egy nagy stúdióba és A3-mas lapra kell nagy kockákat, téglatesteket és korongokat rajzolnotok: megtanuljátok a térábrázolást. Utána bejön a sraffozás, azaz az árnyékozás. Ezeket csináljátok sokáig.

És a végén volt, hogy színes ceruzával, tollal/tussal rajzoltunk. Azt hiszem az itt is volt, de most nem vagyok benne biztos. Emellett, ha nem építészetis szakra mész, hanem terméktervező szakra, akkor kisebb tárgyakat is kell szabad kézzel rajzolni.

Az anyag azóta változhatott valamennyit, illetve az utolsó fele kicsit tanárfüggő is, hogy mire mennyire tér ki.

2021. okt. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!