Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jogi vagy orvosi karon kell...

Jogi vagy orvosi karon kell többet tanulni? Melyiken marad több szabadidő?

Figyelt kérdés
Nem arra gondolok, hogy melyik a nehezebb, mert nem összehasonlítható a kettő, és mindenkinek más megy könnyebben. De ha nem a nehézséget, hanem a ráfordított időmennyiséget nézzük, akkor általában melyik kar hallgatói ülnek többet a könyv felett, kiknek van kevesebb szabadidejük?

2021. jan. 17. 23:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
A szubjektiv nehezseg arányos a raforditott idomennyiseggel. Ha neked konnyu valami, csak 1 orat tanulsz ra, ha nehez, akkor egy napot. Tehat ebben sem lehet megallapitani. En jogaszoknal es orvosoknal is rengetek buli gepet lattam mar, akik majdnem minden este lenn voltak, megis elvegeztek az egyetemet.
2021. jan. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%
Orvosi komolyabb, nehezebb.
2021. jan. 17. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%

Egy rakás ismerősöm van/volt jogi és orvosi egyetemről az évek alatt. Szorgalmi időszakban is tanultak rendesen, de azért volt szórakozás is - vizsgaidőszakban viszont az orvosisok gyakorlatilag ki se léptek a szobájukból, a nap 18 órájában tanultak 2 hónapon keresztül. Én ilyet a jogra járóknál azért nem tapasztaltam, max. 1-2 szigorlatnál.

Részemről egyiket se bírnám elvégezni.

2021. jan. 18. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
67%
Orvosi egyetem. Nagyon nehéz.
2021. jan. 18. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%

Orvosi, pedig én jogra járok, ami azért nem könnyű, viszont testvérem orvosis és kegyetlen, mekkora anyagokat vesz át, ahol azért elkell a fizika és kémia tudás...


De az is igaz, hogy ha egy zsenit veszünk, aki pár óra alatt mindent megtanul, akkor az időráfordítás lehet kevesebb orvosin (ehhez azonban ész kell).

2021. jan. 18. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 EVA800 ***** válasza:
74%
A zseninek is legalább egyszer el kell olvasni
2021. jan. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%
Éva drága, mondtam én, hogy nem kell? :) viszont a rátermettség nagyban befolyásolja, hogy mennyire kell megszemvedni az adott szakkal/anyagemennyiséggel.
2021. jan. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 EVA800 ***** válasza:
100%
Ez igaz.Fo az affinitas.
2021. jan. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
61%
Jogász nehezebb (saját tapasztalataim alapján), ha komolyan veszed.
2021. márc. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Utolsó, úgy érted, mindkettőt elvégezted?
2021. márc. 20. 21:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!