Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen egy állatorvos élete?...

Milyen egy állatorvos élete? Milyenek a mindennapjai? Állatorvos vagy gimnáziumi tanár?

Figyelt kérdés

Idén kell fakultációt választanom. Az hogy állatorvos legyek egy nagyon régi álmom. És amikor gondolkozok azon, hogy mi legyek mindig visszatérek hozzá. Azonban egy másik erős álmom, hogy tanár legyek. Sokszor úgy érzem mindkettőt akarom. De azt nem lehet. Mert ha az egyiket választom, egy ilyen, ha a másikat, egy olyan életem lesz. És ezért nagyon nehéz a döntés.

Ha felvesznek az állatorvosira, de kiderül, hogy nem nekem való és tanárnak akarok mégiscsak tanulni, akkor mi történik az államilag finanszírozott évekkel? Mert elsősorban államilag támogatottra szeretnék menni az állatorvosin. És tegyük fel, ha már jártam egy évet az állatorvosira, és rájövök, hogy tanár akarok lenni. Átmegyek a tanárira. Mi történik az államilag finanszírozott éveimmel. Csak egy egyetemen lehet őket letölteni? Ha átmegyek egy másikra elvesznek az évek?

Ha nem indul a kémia fakultáció, lehetséges egyedül, egy külön tanár segítségével felkészülni az emelt szintű érettségire? Nagyon rettegek attól, hogy nem fognak felvenni. Ahányszor belenézek egy kémia érettségibe, mindig azt érzem, hogy én nem tudok semmit. És nagyon nagyon félek. Tudom még van idő, bőven fel lehet rá készülni. De én már most nagyon rágörcsöltem.

És az egyetemre is kell felvételit írni. Nehezebb mint az érettségi? Hogy működik pontosan a pontszámítás?

És az utolsó kérdésem: Nagyon félek a kiégéstől, mit lehet ellene tenni?

Nagyon félek, hogy egyszer rá fogok unni a munkámra.



2021. okt. 25. 18:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Biztos lehetsz benne, hogy bármilyen munkára rá lehet unni előbb-utóbb. Attól tartok, hogy a nagyállatok orvoslása fizikailag is megterhelő, ráadásul még piszkosabb munka, mint az emberorvoslás. Az egyetemi képzés nagyon kevés haszonállatra és hobbiállatra korlátozódik, így szakmailag feltehetően többet számít a személyes, autodidakta ismeretszerzés. A tanári pálya manapság inkább "idegpálya", alapvetően a fegyelmezéssel telik el az idő és már elmúlt az a kor, amikor egy középiskolai tanár el tudta tartani a 6-8 fős családját a fizetéséből, sőt tellett abbáziai nyaralásra is.
2021. okt. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell felvételit írni az egyetemhez, az érettségiből+jegyekből jönnek össze a pontok. (vagy van még a duplázós módszer,itt 2 tárgyat veszbek figyelembe). Állatorvosihoz emelt kémia+biosz kell.
2021. okt. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Fun fact: állatorvosként is oktathatsz az egyetemen.
2021. nov. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!