Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakdolgozati kérdés! Ha az...

Szakdolgozati kérdés! Ha az egyik tanárom (konkrétan a konzulensem) által írt tankönyvből nézem ki a források nagy részét, de NEM konkrétan az ő tankönyvéből írom, akkor attól még azt is le kell hivatkozni?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert írt valami ma a konzulensem és nem teljesen értem, nem szeretném magamra haragítani.

Szóval a témában amit írok, van egy tankönyv amit ő írt. Mivel nekünk azt mondták szakdolgozathoz ne használjunk konkrétan tankönyvet, hanem inkább csak keressünk onnan forrásokat, így természetesen én is tartottam magam ehhez.

Szóval megnéztem a tankönyvében hogy a számomra lényeges részeknél milyen forrásokat használ, azokat kikerestem (van amit online, van amit könyv formátumban könyvtárból) és nagyrészt azokat használom. Szinte 90%-ban olyat, amit már ő is felhasznált, lévén az biztos jó.

Így én ezeket a forrásokat használtam és hivatkoztam le, nem a konzulenst vagy az ő tankönyvét. Holott forráskeresésre természetesen használtam.


Az a kérdésem, hogy ebben az esetben, (esetleg kereszthivatkozással) hivatkozzam őt is le? Vagy most nem tudom mit kéne tennem és nemsokára leadás.

Tervezek neki emailt írni, de gondoltam elég körbetájékozódom, hogy hogy is van ez.



2021. okt. 26. 21:23
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha a tankönyvből nem vettél át semmit, pusztán az ott meghivatkozott forrásokat fogod tovább feldolgozni, akkor a tankönyvet nem szükséges meghivatkoznod.
2021. okt. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nyilván vannak olyan szavak amik egy adott modell leírása, definiálása esetén kikerülhetetlenek és ezeket a kifejezéseket ő is használja, de ugyanúgy mások is. Akár egyik akár másik, akár a harmadik forrást olvastam.

De a tk-ből az eredeti forrásokat kerestem ki, nem konkrétan onnan írtam ki.

2021. okt. 26. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!