Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit mondjak a konzulensemnek?

Mit mondjak a konzulensemnek?

Figyelt kérdés
Tavaly októberben kértem fel konzulensemnek, majd végül passziváltattam. Akkor történt egy-két magánéleti dolog, ami miatt elég rossz passzban voltam (bár most sem sokkal jobb, de valamivel jobb) és igazából semmivel nem foglalkoztam, nem tudtam hogyan tovább, nem voltak terveim az egyetemmel sem semmi mással stb., ezért neki sem szóltam. Tudom, hogy ez nem volt helyes és így utólag nagyon szégyellem is magam miatta, de akkor tényleg nem tudtam ezt megfelelően kezelni. Most viszont folytattam az egyetemet, szeretném újra elkezdeni a szakdolgozatom is, ugyanazon témában, ugyanazon konzulenssel. Viszont most is húztam - halasztottam a dolgot, többek között pont amiatt mert szégyellem a történteket és félek a reakciójától. Nyilván már tényleg muszáj lenne beszélnem vele, el kell kezdenem a szakdolgozatot stb., csak nem tudom mit kellene mondanom neki, hogyan keressem fel újra, magyarázkodjak-e vagy sem stb. Biztos kellemetlen lesz és azt is elfogadtam, hogy ez az én hibám és nem így kellett volna intéznem ezt sem akkor, sem most, de szeretném ha a lehetőségekhez képest ne lenne túl gáz, kellemetlen vagy megalázó a szituáció.
2021. nov. 3. 17:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben írnék neki egy udvarias, rövid e-mailt, amiben annyit mondanék, hogy hogy sajnos passziválnod kellett tavaly (nem kell részletezni, hogy miért), most folytatod a tanulmányaidat, és tud-e még vállalni, s ha igen, mikor tudnátok konzultálni.

Ha lepattint, keresel mást. Ha azt mondja, oké, akkor személyesen egyszerűbb lesz beszélni már ezek után.

2021. nov. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálunk ez úgy működött, hogy témalejelentő nyilatkozatot kellett leadni a szakdolgozat megírása előtti félévben (abszrakttal, ugye).


Én is 2020-ban, ősszel választottam témát, illetve a konzulensemet is. Tavasszal kellett volna szakdolgoznom. Viszont Én is covidos voltam. Édesanyam is kórházban volt... Nagypapám is. Beteg volt a fel csakádom. Nem volt lelkierőm a dolgozattal foglalkozni. Szóval leírtam neki őszintén egy e-mailban, hogy nem tudom a félévben elkészíteni a dolgozatom. Azt mondta, hogy persze. Teljesen megértő volt. Sőt, még a konzultációt is elismerte nekem. Illetve valamit állitott a neptumban nekem, hogy konzultáció alatt maradjon a témám.


Most adtam le a kész dolgozatot ebben a félévben. De én fontosnak éreztem, hogy kommunikáljam a konzulensem felé, hogy lesz-e szakdolgozat az adott félévben vagy sem.


Szerintem írj neki. Írd, hogy nem tudtál vele foglalkozni magánéleti okok miatt. Viszont szeretnéd a témádat folytatni a konzulensed közreműködésével.

2021. nov. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
én megmondtam neki, h. meghalt az egyik szülőm.... és azóta lediplomáztam.
2021. nov. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3-as vagyok

azt javaslom 2-3 mondatban bátran részletezd, h. konkrétan mi miatt nem tudtál a dogával foglalkozni.

mert ez a magánéleti ok, elég halvány, bárki mondhatja és szolgálhat kibúvóként, felmentésként.

én elég konkrétan megmondtam neki mi a helyzet.

2021. nov. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!