Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kardiológus szakorvos vagy...

Kardiológus szakorvos vagy szívsebész szeretnék lenni. Gimnazista vagyok, de már tudatosan, előre szeretnék készülni erre. Hogyan lenne ez lehetséges?

Figyelt kérdés
2010. szept. 3. 19:35
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%
Leginkább a bioszt és a kémiát tanuld (érettségizned is ezek közül kellesz vmelyikből, emelt szinten)de ez nem azt jelenti, hogy a többi tárgyat hanyagold mert hiába nem kell hozzá pl. a magyar de abból is minél jobbnak kell lenned, hogy az orvosi karoknak megfelelően magas pontszámod legyen. Egyszóval kitartás(h jó legyél olyan tárgyakból is amiket nem szeretsz) továbbá a biosz és kémia nagyon.
2010. szept. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors válaszodat : )) amúgy lenne még rengeteg kérdésem-többek között Ti mit ajánlanátok,melyik fakultációt válasszam?
2010. szept. 3. 19:51
 3/15 anonim ***** válasza:
Ugye úgy van, hogy bioszból és kémiából vagy fizikából kell leérettségizned. A fizikát szerintem hanyagold, a kémia fontosabb, így szerintem a bioszt és a kémiát válaszd faktnak:)
2010. szept. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
köszönöm : )) én is úgy gondoltam,hogy a fizikából elég az ötös,nem kell belőle a kitűnőségre törekednem,OKTV-s versenyre járnom,stb. De lehet egyáltalán 2 fakultációt választani? : O
2010. szept. 3. 20:12
 5/15 anonim ***** válasza:
Gondol lehet, nálunk is lehetett pedig szakközép volt.
2010. szept. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
rendben,köszönöm a válaszodat. : )) majd beszélek az osztályfőnökömmel,habár van még időm,hiszen ez még csak a második évem. : )) és melyik egyetemet javasoljátok?
2010. szept. 3. 20:25
 7/15 anonim ***** válasza:
47%
Ha nagyon jó diplomát akarsz akkor SOTE, külföldön tárt karokkal várják a sote-sokat, ha ez a célod.
2010. szept. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szerintem biztos lehet kettőt, az egyetemeken mindenhol 2 felvételi tárgy van, szóval logikus, hogy 2 fakultáció legyen. Legalábbis nekünk így van.

Egyébként vicces, engem is érdekel a kardiolóegia és én is 10.-es vagyok. :) Nekünk azt mondták, félévkor kell faktot választani, szóval annyira sok időnk nincs.

Én majd a Semmelweisre szeretnék menni (nyilván ha felvesznek), mert budapesti vagyok, de úgy hallottam, a vidéki egyetemek is nagyon jók.

2010. szept. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszaitokat : )) nekem még 2 évem van faktválasztásig,mert 5 éves szakra járok a gimiben és nálunk 11.osztálytól van fakt : DD amúgy a SOTE és Pécs jöhetett nekem eddig leginkább számításba,de akkor valószínűleg a SOTE-t fogom választani. : )) amúgy kedves válaszoló,örülök,hogy van hozzám hasonló érdeklődésű és azonos korú ember,én lány vagyok és eléggé furcsán szoktak rám nézni,mikor a neten találok egy érdekesebb EKG-t és kegyetlenül elkezdek örülni neki : )) amúgy rettenetesen félek az érettségitől...valakinek tapasztalata esetleg van,hogy milyen nehéz a kémia emelt?
2010. szept. 3. 20:49
 10/15 anonim ***** válasza:

Nálunk muszáj 2 faktot felvenni mindenkinek. Én pl. háromra is járok, bár az egyikre csak azért mert érdekel az anyag de még nem tudom hogy érettségizzek-e belőle. Úgy tudom hogy az az előírás hogy min. 30, és max. 35 órája lehet egy tanulónak Így, ha a rendes tanórák száma pl. 31, akkor már nem vehetsz fel 2 faktot, feltéve ha úgy mint nálunk, hogy a fakt az heti 2 órát jelent.

Én bioszra akarok tovább menni és úgy megközelíteni a genetikát. Így felvettem a bioszt és a kémiát is faktnak. Neked is ezt ajánlom, bár a fizika is hasznos, de inkább a biosz-kémia párosítást ajánlom.

Ha meg nagyon érdekel a téma, és sok a szabadidőd, akkor ajánlom a nagyobb könyvtárakat, mert ott rengeteg hasznos könyv van. Van rengeteg orvosi, bioszos, kémia könyv (nem tankönyvek) amiket én is rendszeresen ki szoktam kölcsönözni és olvasni.

2010. szept. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!