Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek nem felháborító,...

Szerintetek nem felháborító, hogy egy gimnazista kérhet matekból felmentés?

Figyelt kérdés
Általában matekból kérik a felmentést, de gondolom lehet másból is. Miért jár gimibe, ha annyira buta, hogy nem képes egy kettest összeszedni? Egy szakmunkásnak nem biztos, hogy engedik a felmentés, pedig a szakmunkás nem készül egyetemre. Szerintem felháborító, hogy valaki nem képes elérni a kettest színt egy adott tárgyból, de helyette valamit megcsinál jól, majd megy szépen egyetemre. Nem nézem le a szakmunkásokat, csak azt a tényt vettem figyelembe, hogy a gimis tanuló egyetemre is mehet. Ti mit gondoltok erről?
2011. júl. 17. 16:24
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:

*felmentés

*kettes szintet

2011. júl. 17. 16:31
 2/32 A kérdező kommentje:
*felmentést
2011. júl. 17. 16:32
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy csak diszkalkulia esetében lehet felmentést kérni. Ez olyan dolog, amiről nem tehet az, aki ebben szenved, és nyilvánvalóan hátrányban van másokhoz képest.

Olyan, mintha azt mondanád, a vak emberek ne tanuljanak, hisz nem tudnak elolvasni A meg B könyveket.

2011. júl. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Nekem volt több osztálytársamnak felmentése, és ők azért voltak hozzá hülyék, mert leszarták.
2011. júl. 17. 16:36
 5/32 anonim ***** válasza:
93%

A matek felmentéshez többszöri vizsgálat és szakvélemények kellenek.

Most vagy te hiszed azt, hogy csak simán lusták, vagy szar és könnyelmű volt a vizsgálat. Mindkettő eset tanulságos.

2011. júl. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
49%
Nem hiszem ,hogy lehet csak úgy minden ok nélkül felmentést kérni egy adott tantárgyból. Ahhoz kell egy súlyos ok, amit egy korábbi is említett pl a discalculia, . Ha még is van ilyen akkor persze megértem a felháborodásodat, mert a matek annyira nem nehéz, hogy egy kettest ne hozzon össze az ember.
2011. júl. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
33%

Igen ez mind szép és jó jajj diszkalkúlia diszlexiás diszgráfia diszapjakurv@fasz@ felmentik mindne szar alól, végig lébecolja az egész gimnáiumot, érettségi alól is felmentik, ügyesen jelentkezik egyetemre, ahová plusz pontokat kap az összes diszakármije miatt.

És szépen elvégzi az egyetemet úgy hogy nem kell neki nyelvvizsga a diszgráfiája miatt nem kell neki matematika ha kalkúliás, nem kell neki semmi. Aztán annyira nyomorék, hogy nem képes alapvető számítási műveleteket elvégezni.


Az ilyen felmentés osztogatás helyett, inkább szépen meg kellene neki a saját szintjén tanítani a tudományt, ha nehezebben érti meg akkor többet foglalkozva vele. Mi a szent szar lesz vele az életben? Elvégzi a diplomát, és a munkáltatójának is mutogatni fogja a diszakármis papírját hogy bocs főnök nem tudok számolni?! (Mert nem is akar!)

Aztán az meg jól pics.ánrúgja, hogy heló jön helyetted normális ember is.

És nem kevés az egyetemen nézzük mindig az intranetet, félévente 30-40 embert mentenek fel ilyen diszakármis papírokkal...


Nekem is volt diszkalkúliás osztálytársam, osztályfőnököm volt matektanráunk, ő kijelentette, hogy rendben tudomásul veszi hogy ilyen papírja van, de órán ugyanúgy dolgoznia kell, minden feladatot meg kell oldania, ha elakad szóljon segít neki. Érdekes módon tudta csinálni a feladatokat, és nem is maradt le tőlünk. Sőt, érettségi vizsgát is tett, gond nélkül.

Csak már boldog-boldogtalannak osztják ezt a papírt, mert nincs kedve a gyereknek tanulni, és ráfogják, hogy jajj diszlexiás biztosan...

2011. júl. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Simán megkapták a felmentést, pedig nem érdemelték meg. Az szerintetek nem lustaság, ha valaki semmit nem ír órán? Úgy én is nehezen értenék meg bármit is. Úgy gondolták, hogy így könnyen megszabadulnak a matektól. Amúgy később kiderült, hogy a matek helyett választani kell valamilyen tantárgyat az érettségin. Így 2 választottjuk volt. Én is hülye vagyok matekhoz, de én mindig igyekeztem, és nem buktam meg.
2011. júl. 17. 16:44
 9/32 A kérdező kommentje:
Nálunk a tanár is mondta nekik, hogy ilyen embereknek nem kell érettségi. A tanár szerint is ők tehettek a bukásról, nem a betegségük (ami nem létezik). A tanár sajnos köteles elfogadni a felmentést, és ha a gyerek nem akar dolgozni órán, akkor nem dolgozik. Mit tud vele csinálni?
2011. júl. 17. 16:49
 10/32 anonim válasza:
24%

Hű, én nem is tudtam, hogy van ilyen...


Szerintem gáz. Majdnem hogy a legbutábbnak kell lennie valakinek, hogy ne tudjon egy kettest szerezni. Inkább az már lustaság kérdése. Én alapból sem értek egyet a felmentésekkel egy elméleti tárgyból.

2011. júl. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!