Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az emelt előrehozott angol...

Az emelt előrehozott angol érettségim pocsékul sikerult, májusban mikor minden másból is érettségizem írhatok középszintű angolt? van ennek valami jogi akadálya?

Figyelt kérdés
köszönöm ha segítesz

2021. nov. 4. 16:22
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy tudom, hogy emelt után már nem lehet közepet írni, csak fordítva. Tehát közép után szintemelőt lehet írni, de szerintem "szintcsökkentő"nincs
2021. nov. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha sikertelen lett az előrehozott érettségid,akkor van lehetőséged javító vizsgára májusban középszintűre.


De ha csak szimplán gyengébb

lett,mint amit szerettél volna,de nem lett sikertelen(tehát 2-es,3-as),azt abban az estben sajnos nem tudom.

2021. nov. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
jajj igen ezt fontos tudni, hogy (szerencsére) nem az a helyzet hogy buknék hanem hogy valószínűleg nem 80% hanem 55-60% körül lesz :(
2021. nov. 4. 17:08
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem (de csak szerintem!) újra írhatod majd májusban.


Ha viszont nem,jövő ősszel már biztos,hogy igen.

2021. nov. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha még nem volt szóbeli,akkor ne menj be rá és akkor érvénytelen az érettségid, mehetsz akár újra emeltezni is így.
2021. nov. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%

Emelt után nem írhatsz középszintet. Vagy azt teszed, amit 5-ös írt, hogy nem mész be szóbelizni és akkor érvénytelen (elégtelen) és májusban kezdheted a középszintet. Vagy ősszel tehetsz újat közepet, emeltet gyaránt, de az már fizetős.

Ha lesz 60 %, az nem olyan rossz; 45-től jár az 50 pont, 60-tól megkapod a nyelvvizsgát, ha még nincs.

Tudom, hogy nehéz, de döntened neked kell. Sok sikert hozzá!

2021. nov. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
hálásan köszönöm a sok segítséget! valóban nehéz döntés, azt hittem ez kb olyan lesz mint a b2 nyelvvizsga, de számomra sokkal nehezebb volt. Betekintés után már többet tudok, utána döntök. Mégegyszer nagyon köszönöm!
2021. nov. 7. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!