Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha végzek a középiskolával és...

Ha végzek a középiskolával és egy ideig még nem megyek munkahelyre be kell jelentkezni munkanélkülinek?

Figyelt kérdés

2021. nov. 4. 18:09
 1/3 anonim ***** válasza:
87%
Nem árt. Regisztrált álláskereső leszel, mindenféle ellátás nélkül (TB. sem). Ez annyit jelent, hogy esetlegesen, ha találsz állást, a cég kap utánad járulék kedvezményt.
2021. nov. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
74%
Nem kell, de ajánlott. Ha regisztrálsz, akkor legalább igényelhetsz ingyen TB-t egy évre, és legalább azt nem kell fizetned, míg munkát keresel. Elmész, viszed a bizonyítvànyaidat, irataidat, és megmondod, hogy szeretnél regisztrálni. Mindenben segíteni fognak, és el fognak mondani mindent. Nálunk legalábbis majdnem minden ügyintéző nagyon segítőkész. Bár én most hála az égnek még dolgozom.
2021. nov. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
45%

Az istenkirály orbán előtt olyan szar volt, hogy létezett munkanélküli segély, amikor a hivatal még ki is közvetítette az álláskeresőket cégekhez (főként, maikor még voltak gyárak hazánkban). A fiataloknak külön kategória volt a segélyezésre, az álláskeresésre. Evvel még azt is elérték, hogy a cégek gyakorlat nélkül is felvették a fiatalokat.

Viszont nem létezett közmunkaprogram, amikor éhbérért kötelező melózni. Sőt, akiket leépítettek, képesek voltak a fideszesek a régi munkahelyére, állásába közmunkára kötelezni.

Jómagam a köztévében dolgoztam és épített le a fidesz. Több leépített kolégámmal eljátszották ezt. Lényegében a saját előző állásukba vagy alacsonyabb jellegűbe tették őket közmunkára minimális pénzért. Volt aki elvállalta! Engem pedig utca seprésre akart kötelezni a VI. kerületi lakhely szerinti (akkor fideszes vezetésű) önkormányzat. Nem volt m ás jellegű közmunkalehetőség, így nem érdekelte őket, ki milyen végzettségű. Ha segélyt akar, el kell vállalnia. Persze nem tettem! Megálltam én a saját lábamon! Csupán az első év volt igen nehéz!

Hogy gyircsányt is szidjam, az ő vezetése alatt nejemet építették le kórházi állásából, TERHSEN. Persze, nem lehetett akkor sem kitenni terhes nőt. De akkoriban 3 havi szerződéssel foglalkoztatták a kórházi dolgozókat. Egyszerűen nem hosszabbítottak vele szerződést.

Minden rosszban van valami jó. Mindketten kényszer kisvállalkozók vagyunk miattuk, de manapság annyi a munka, hogy alkalmazottakat is felvehetnénk.


Én a helyedben, ahogy tudnék elhelyezkednék, nem halogatnám! Ha pedig nincs munkád, kétszer gondold meg, mit vállalsz el a kormányhivatalnak. (pl. közmunkát vagy bármilyen kötelezettséget)

Pár év alkalmazotti tapasztalatszerzés után törekedj a vállalkozásra, a saját lábadra állásra! Irtózatosan nagy a különbség, ha nincs főnököd, saját magad ura vagy, magad osztod be a munka- és szabadidődet!

50F

2021. nov. 7. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!