Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyszerűen nem áll rá az...

Egyszerűen nem áll rá az agyam miért? Többi lent!

Figyelt kérdés

Szóval, mostanában jöttem rá hogy nekem a programozásra nem áll rá egyszerűen az agyam.

Technikumban tanulok 4 éve informatika szakon, régebben húzott a programozás most már inkább a hálózatos dolgok húznak.


Egyszerűen akkor is zavar ez az egész mert régebben egy egyszerű programozási algoritmust csettintésre megtudtam oldani, de mikor mostanában a mondhatni könnyű középszintű szakmai érettségi feladatokkal próbálkozok egyszerűen nem értem a feladatokat, eltudom kezdeni de nem biztos hogy betudom fejezni, az elejétől a végéig.

Most is volt hogy egy emelt szintű szakmai érettségi feladatba alig tudtam belekezdeni, a tanár megkérdezése nélkül.

Nem értem egyszerűen mi hiányzik belőlem mint a többi osztálytársamból a programozás részről. Mintha hiányoznak az ihlet, de nem értem hogy tudnám ezt fejleszteni.

Szerintetek kezdjem újra az egészet előről és gyakorolnom kéne? Vagy próbáljam meg az ilyen nagyon basic algoritmus feladatokat megcsinálni?

Pl ilyenekre gondoltam:

[link]


Akinek hasonló próblémája volt/van hogy küzd/küzdött meg vele? Aki meg nagy fej programozásból az mit tud ajánlani? Előre is köszi a válaszokat!



2021. nov. 4. 19:21
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A programozás nem olyan dolog, amit be lehetne seggelni. Matematika, logika nagyon kell egyetemen, és állásinterjúkon is számíthatsz rá, hogy gyakorlati feladatokat kapsz, szóval a leírtak alapján nem gondolom, hogy neked jó választás lenne ez a pálya.
2021. nov. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Pedig amúgy a logikát pl. Matekban amit említettél abban meglátom. A programozás feladatok többségét megértem letudom algoritmizálni de letudom kódolni is. A húzósabb részeket nem értem ahogy írtam nem értem egyszerűen ez pl. egy középszintűben van ilyen.

Mondjuk megtudok itt most rögtön írni fejből egy számológépet ami tud mindent csinálni, gyököt vonni, négyzetre, osztani szorozni

Tudom ez nem azt jelenti hogy tudok programozni de még is érzem van bennem valami.

2021. nov. 4. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!