Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az iskolában van joguk a...

Az iskolában van joguk a tanároknak ok nélkül elvenni a telefonom és átnézni a képeket és a csoportokban készült képeket?

Figyelt kérdés
Ez jogilag megengedett vagy nem?

#Átnézni a telefonom #Iskolában elveszik a telefonom #Tanárok elveszik a telefonom #Tanárok megnézik a képeim ok nélkül
2021. nov. 6. 00:47
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Elvenni van joguk, amennyiben a házirend úgy határoz, hogy telefon használata tilos (sajnos vannak még ilyen visszamaradott iskolák). Azonban a tartalmát nem nézheti át az engedélyed nélkül, mivel az már a személyi jogok megsértése.
2021. nov. 6. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
1# elvenni sem veheti el, csak kérhet, hogy rakd el, ha már a jogoknál tartunk.
2021. nov. 6. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Egyébként nem, ezek közül semmihez nincs joga. Ha tiltja a házirend, akkor el kell raknod a telefont, különben kiküldhet az óráról, vagy az igazgatóhoz - csak ehhez van joga. Azt mondjuk nem értem, hogy miért nincs legalább egy pin vagy képernyőzár a telefonodon, amit nem tudna feloldani, ha elveszi.
2021. nov. 6. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

Nincs joga elvenni, maximum elkérni van joga, csak ezzel a legtöbb diák vagy nincs tisztában, vagy nem mer nemet mondani.

Én sem mertem sokáig nemet mondani, de végzősként már az igazgatónak is mondtam azt, hogy nem adom oda, mikor elkérte. Azt mondta jó, akkor ez egy szaktanári amit sose írt be végül.


Az, hogy bele is néz a telefonodba az engedélyed nélkül, ennél is durvább, nem hagynám.

2021. nov. 6. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs joga hozzá. Ahogy neked sincs semmi olyanhoz jogod, amivel arra késztetnéd a tanárt, hogy elvegye a telefonod.
2021. nov. 6. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

Engem azért ez az "ok nélkül" érdekelne. Gondolom nem vette ki a kikapcsolt/elnémított telefont a táskádból.

Nincs hozzá joga egyébként, még elvenni sem, tartalmat nézegetni főleg, viszont lehet olyan helyzet, amikor meg tudom érteni.

2021. nov. 6. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kedves 6. válaszoló

Én ezen a héten nem voltam suliban és az osztály csoportba írták hogy mindenkinek a telefonját átnézik ebbe a messenger csoportokat és a galériát értem. Én sosem csinálok a tanáról képet de a csoportba van hogy küldenek be és ha meglátják akkor akár intőt is kaphatnék

2021. nov. 7. 00:20
 8/9 anonim ***** válasza:
#7 és ehhez a szülők mit szólnak? Ha ez ilyen csoportos razzia, akkor biztosan lesz 1-2 apukának szava ehhez a szülői értekezleten. Ezért már ki is lehetne rúgatni a tanárt.
2021. nov. 7. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
#8 Nem mondtam nekik, mert egyenlőre az osztályon belül beszéltünk de ma kiderül hogy mi lesz, ha elveszik és át akarják nézni (nem fogják tudni mert minden app lockolva van meg a telefon is) de ha megpróbálják akkor nem lesz ez elengedve olyan könnyen
2021. nov. 8. 00:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!