Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jogi egyetem után milyen...

Jogi egyetem után milyen lehetőségeim lennének, ha nem szeretnék ügyvéd, ügyész, bíró lenni?

Figyelt kérdés

Még csak gondolkodom a pályaválasztáson, ezért sok dolog homályos. :) Láttam különféle szakjogász képzéseket (egészségügyi, környezetvédelmi, nemzetközi) is, azok hol tudnak elhelyezkedni? Külföldön mit lehet kezdeni egy jogi diplomával?


Köszönöm szépen előre is, ha valaki válaszol!



2021. nov. 8. 17:27
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Külföldön nem lehet kezdeni vele semmit, kivéve talán a nemzetközi szakjogászt.

Lehet közigazgatásban, NAV-nál, egészségügyben, klf. civil szervezeteknél, vállalatoknál dolgozni jogászként.

2021. nov. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

Attól, hogy létezik egy valamilyen szakjogász képzés, nem jelenti azt, hogy a végzettek garantáltan kapnak állást is az adott speciális szakterületen. Egyébként a közigazgatás talán a legnagyobb felszívó terület a jogászok számára.


Arra mindenképp készülj fel, hogy azok az idők már rég elmúltak, amikor egy jogi diploma aranyat ért. Túl sok jogász végez ma már évente a jó álláshelyekhez képest, s így ha nincs protekciód, akkor legnagyobb eséllyel egy hivatalnoki állással kell megelégedned, köztisztviselői fizetéssel, amelyben legfeljebb lassanként lépkedhetsz felfelé a ranglétrán a nyugdíjazásodig. Nekem van ismerősöm, aki majdnem 20 éve végzett jogászként, s egy panellakása van, meg egy alsó kategóriás kocsija, mert többre a hivatali fizetéséből nem telik. Ahhoz, hogy más területre váltson, nincsenek meg a kellő összeköttetései, így beleragadt abba az aktatologatásba, amit csinál.

2021. nov. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Egyébként a bojtárkodás minden jogásznak kötelező, vagy csak annak, aki ügyvéd szeretne lenni?

2021. nov. 9. 13:05
 4/7 anonim ***** válasza:
93%
A bojtárkodás az ügyvédjelöltek tanulási ideje, a de aki bíró vagy ügyész lenne, az is hasolnó képzésen megy át a bíróságokon.
2021. nov. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor, ha én utána továbbtanulnék valamilyen szakjogászi képzésen, akkor ez a gyakorlati munka nekem teljesen kimaradna? Ebből nem lenne hátrányom?
2021. nov. 9. 15:12
 6/7 anonim ***** válasza:
86%
Nem, de szakjogászit az végez, aki az adott területen dolgozik. Gondolom nem csak tanulni akarsz akkor már.
2021. nov. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Először kapsz egy jogi diplomát. Szakjogászi képzést csak a jogi diploma megszerzését követően van lehetőséged. Szerintem érdemes szakjogászi képzést is végezni, ezek általában péntek-szombati napokon szoktak megtartani, tehát teljesállású munkát tudsz végezni mellette.


A jogi diploma megszerzése (alapvetően) 5 év, utána következik 3 év jelöltségi idő (ez 3 év jogi területen szerzett igazolt munkaviszonyt jelent), majd ezt követően lehetőséged nyílik szakvizsgázni is.


A közigazgatás mellett lehetőséged van jogi előadóként különböző multiknál, bankoknál, egyéb szervezeteknél, végrehajtó irodákban is dolgozni.

2021. nov. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!