Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Aki nagyon érti a felvételis...

Aki nagyon érti a felvételis dolgokat! A jelentkezéssel kapcsolatban kérdeznék pár dolgot?

Figyelt kérdés

Sziasztok:)

eléggé kinaiul van nekem ez a felvételizős, jelentkezős téma:$ nem tudok senkit aki elmagyarázná nekem, ezért írok ide:)

tudom, h még majd később lesz aktuális a felvételi, de szeretnék tisztában lenni vele:)

és nagyon örülnék, ha vki leírná nekem a legfontosabbakat:)

nézegettem a [link] oldalt, és itt van egy pontszám számító...addig okés, h beírom a kért tantárgyak eredményeit, de utána van olyan, h választott tantárgy I.-II. amit két évig tanultam (bármilyen)...ide szóval bármit beírhatok, legyen az tesi, info, bármi a szaktól amire jelentkezek függetlenül?:)

és amikor beküldöm a felvételi lapot, azon is ugyanígy kell/lehet beírnom, mindegy milyen szakot jelölök?:)

elnézést, ha butaságot kérdeztem, csak tényleg nem tudom:$

előre is köszönöm a válaszokat:)


2010. szept. 4. 02:54
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
A szabadon választotthoz azt kell beírni, amit a megjelölt felsőoktatási intézmény kér. Ez a nyelv szokott lenni és az a tárgy amiről az egyetem szól. Pl. a műszaki egyetemekre való jelentkezéshez az informatikát kell (szokás) beírni, de ha pl biomérnök akarsz lenni, akkor nyilván a bioszt kell beírni. Ha mást írsz be, pl. tesit, mert abból jobb voltál, akkor a jelentkezésedet nem fogják elfogadni.
2010. szept. 4. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A pontszámítás a következőképpen néz ki: 480 pont a maximum. 2-féleképpen lehet ezt összeszedni. Egyik: 100 pont az utolsó 2 év 5 tantárgyából (matek, töri, magyar, idegen nyelv + 1 választható tárgy, ami bármi lehet, akár tesi is, a lényeg hogy legalább 2 évig tanultad), ehhez jön 100 pont az 5 érettségi tantárgy százalékos átlagából (matek, töri, magyar + a 2 felvételi tárgy, amit az egyetem határoz meg), 200 pont az előbb említett 2 felvételi tárgyból, ill. 80 többletpont (50 pont a felsőfokú nyelvvizsga, 35 a középfokú, bár ez idén elv. változni fog, és 40 pont emeltszintű érettségiért). Másik: 400 pont a 2 felvételi tárgyból (ez a duplázás) és 80 többletpont. Remélem nem volt túl bonyolult. :) Ha kérdésed van, írj nyugodtan!
2010. szept. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm a válaszokat:) mostmár azért értem...:)

[link]

itt szerettem volna kiszámolni a pontjaimat, és azt tudom, h ahová szeretném majd beadni a jelentkezésemet, magyar és történelem kell...na most ebben a kalkulátorban már oda van írva, és én mindent be is írtam, akkor a választottakhoz mit lehetne írnom? szintén a magyart és a történelmet ugye?:)

kicsit hülyének érzem magam:$ elnézést h ilyen fárasztó vagyok, biztos teljesen érteni fogom addigra, csak érdekelne, h már most tudjam:)

előre is köszönöm:)

2010. szept. 4. 13:16
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem, ahogyan mondtad is, a magyar és a töri ott van már. Ezek kötelezőek, nem választhatók, ill. mégegyszer nem írhatod be, mert annak nem lenne értelme. Az egyik választott az idegen nyelv kell legyen a másikat nem tudom. Ha esetleg megosztod velünk, hogy hova akarod beadni a jelentkezésed, akkor meg tudnánk mondani.
2010. szept. 6. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

ohh már megvan:$ végre felfogtam:D

köszönöm szépen...átolvastam megint és mostmár érthető:)

köszönöm szépen:)

2010. szept. 6. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!