Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jogász diploma mellé milyen...

Jogász diploma mellé milyen kiegészítő képzést ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Van egy orosz nyelvszakos diplomám, jelenleg pedig jogásznak tanulok. Elsősorban a nemzetközi jog és az egészségügyi jog érdekelne.

Kapcsolataim nincsenek, ezért szeretném, ha a végzettségem minél versenyképesebb lenne.


Van esetleg olyan képzés/szak, amit jó szívvel ajánlanátok?


Köszönöm szépen előre is!



2021. nov. 9. 12:55
 1/8 anonim ***** válasza:
24%
Targonca jogsi.
2021. nov. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
34%
Ha az eü jog érdekel, akkor egy azzal kapcsolatos szakirányú végzettség, hogy jobb rálátásod legyen a területre. Azaz tudjad mi hogyan működik azon a területen a valóságban. Az hogy papíron mi hogyan működik az teljesen más. Nyílván ne sebész legyél mellette (bár ha megteheted akár az is)
2021. nov. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
#1 elárulod hogy mi hasznát venné egy jogász egy targonca jogsinak? érdekel tényleg.
2021. nov. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
Nekem pénzügy-számvitel van, elég jól kiegészítik egymást, de szeretnék még mellé keleti nyelvet is tanulni (kínai vagy koreai).
2021. nov. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyetemen azt mondta az egyik oktatóm, hogy egy közgazdász diploma meg egy jogász diploma együtt nagyon piacképes, mert nagyon lenne igény az ilyen végzettségű emberekre, akik jogilag és pénzügyileg is nagyon átlátják a dolgokat, viszont nagyon kevés van belőlük.
2021. nov. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
#5 Igaz, viszont a nyelvtudás elengedhetetlen mindkét hivatásnál, de tényleg jól kiegészítik egymást. (4-es voltam). Azt, hogy kevés van viszont vitatnám. Jogon (második volt nekem a jog) az évfolyam negyedének volt már valamilyen gazdasági diplomája.
2021. nov. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#6 (#5 vagyok) attól még, hogy az évfolyam negyedének volt valamilyen gazdasági diplomája, attól még nem feltétlenül látják át nagyon mindkét területet.

Igazából itt erre szerettem volna a hangsúlyt fektetni, hogy *nagyon* átlátják a dolgokat mind közgazdász, mind jogi szemmel, megtalálják a kiskapukat, látják, hogy hol kapcsolódik a két terület egymáshoz stb.

2021. nov. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7 igazad van
2021. nov. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!