Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A Matek tanárom hibázott,...

A Matek tanárom hibázott, vagy én hibáztam, vagy mindkettőnknek jó a megoldása?

Figyelt kérdés

[link]


FONTOS KIHANGSÚLYOZNI, A 3. FELADAT A LÉNYEG


Leírom először hogy a tanárom hogy gondolta, utána leírom hogy én. Ugyebár 10-en Metál zenét hallgatnak 14-en rockzenét, és 4-en mindkettőt, tanárom úgy értelmezte a saját maga által megírt kérdést hogy a 10 és 14-es csoportBÓL, azaz a Metálosok és Rockosok közül 4-en hallgatják mindkettőt. Én úgy értelmeztem hogy van 10 metálos, 14 rockos, és 4 mindkettő, ezáltal a megoldás lehet 20 is, ahogy a tanárom gondolja, és lehet 28 is ahogy én.


Viszont mint a mellékelt ábra mutatja, nem épp fogadta el a tanárom a megoldásomat. A kérdés a következő:a 3. feladatban fel tett kérdés volt NEM egyértelmű, vagy én vagyok hülye, vagy esetleg mindkettő megoldás jó lehet? Mert ha az első, vagy az utóbbi a válasz, akkor szólni fogok a tanáromnak hogy valami nem stimmel.


Jó tudom tudom, nem a megfelelőképp oldottam meg a feladatot, nem a dogma alapján amit be kellett volna tanulnom, hanem ahogy épp képes voltam rá. Ez azonban nem változtat annak tényén hogy a feladatom megfejtése jó.


16f



2021. nov. 10. 23:43
1 2 3 4 5 6 7
 51/65 anonim ***** válasza:
94%
Tehát a kérdező szerint, ha valaki mindkettő műfajt szereti, akkor ők egy harmadik koncertre mennek el, hiszen - szerinte - egy különálló halmazt alkotnak. Ez így eléggé abszurd, logikátlan dolog. És vegyük észre, hogy ez logikai ellentmondásra vezet, amiből tudjuk jól, hogy bármi következik és éppen ez a bizonyítás arra, hogy hibás a gondolatmenet...
2021. nov. 11. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/65 anonim ***** válasza:
74%
2 éve érettségiztem, ezek a feladatok mindig így vannak megfogalmazva és mindig úgy kell őket értelmezni, ahogy a tanárod tette. Valószínűleg nem is ő talált aki a konkrét példát, 1000+1 ilyen van, gondolom órán is jópárat megoldottatok. Neki van igaza 100%-ban.
2021. nov. 11. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/65 A kérdező kommentje:
Nem oldottunk ilyet órán ezelőtt, egyet sem, megmutatta kizárólag a képletet, és aztán következő órán már írtuk is a dogát. Konkrétan egy óra alatt lejátszottuk a tananyagot, következő órán ment is a dolgozat. Ezért is gondolkodtam máshogy mint kéne, ha csak egy normális feladatot megoldottunk volna órán, a tanár gondolkozása alapján, akár a képlettel, akár nélküle, valószínűleg máshogy csináltam volna.
2021. nov. 11. 09:46
 54/65 anonim ***** válasza:
94%

érv tanár mellett:

Már a röpdoga címe is az, hogy "logikai szita", és ez a 8-pontos feladat teszi ki a dolgozat 2/3-át pontokban. Valószínű alkalmazni kell a logikai szitát hozzá, nem csak 3 megadott számot összeadni.


érv melletted:

Valóban direkt a legfélreérthetőbb a megfogalmazása, mert így is lehetett volna:

"10-en szeretik a metálzenét, 14-en a rockzenét"

VAGY pedig beleírja, hogy "közülük" 4-en mindkettőt.

És az sem mentség, hogy van rengeteg feladat valami könyvben, vagy régi érettségikben, ahol ugyanilyen félreérthetően van megfogalmazva, ott is ugyanúgy félreérthető.


Én reklamálnék a helyedben, annyit megér.


És vondd le a tanulságot, hogy rengeteg szarul megfogalmazott feladatot fogsz még találni ebben a balfasz oktatási rendszerben, úgyhogy jobban teszed, ha ilyen kétes esetekben doga közben megkérdezed a tanárt.

2021. nov. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/65 anonim ***** válasza:
80%

Bár van még egy érv a tanár mellett:

Ha így lett volna:

"10-en csak a metáltzenét, 14-en csak a rockzenét"

Akkor állíthatnád, hogy a feladat biztosan úgy van, ahogy te értelmezted.

2021. nov. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/65 anonim ***** válasza:
80%
Én szerintem úgy értettem volna, ahogy a tanárod, de igazad van, a te megoldásod is helyes, mert nem egyértelmű a mondat.
2021. nov. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/65 x0 ***** válasza:
89%
Mást jelent hogy "14-en a rockzenét szeretik", és hogy "a rockzenét 14-en szeretik", illetve hogy "14-en szeretik a rockzenét". Nem többértelmű, hanem egyértelmű, és csak úgy a helyes ahogy te értelmezted. Én is így értelmeztem volna. Márpedig én a hétköznapi életben is szeretem a matematikai precizitást, meggyőződésem hogy a Naphoz legközelebbi csillag a Nap, és ha a testvér azt jelenti, hogy ugyanazok a szülei, akkor nekem bizony van egy egypetéjű ikertestvérem: én magam. Valóban csak a szórend más, de ezalatt bizony azt értik, hogy mást akkor nem szeret. A másik 2 szórendben a tanárod álláspontja lenne jó. A többiek hogy értelmezték? Reméljük beszámolsz majd róla hogy elfogadta-e a tanárod.
2021. nov. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/65 anonim ***** válasza:
87%
Az a vicces ebben amúgy, hogy hangsúlyozástól függően fel lehet olvasni mindkét értelemben is :D
2021. nov. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/65 A kérdező kommentje:
Idő közben karanténba kerültem, egyik rokonom covidos lett, így nem tudtam megkérdezni a matek tanárom hogy akkor hogy is van ez. És csak úgy rá írni meg nem akarok.
2021. nov. 22. 01:14
 60/65 A kérdező kommentje:
Maradt a kettes, tanárom arra hivatkozott hogy gondolhattam volna hogy nem úgy kell. Kicsit szomorú vagyok miatta de hát ez van, legközelebb jobb lesz.
2021. dec. 6. 16:12
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!