Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van értelme agrár szakokra...

Van értelme agrár szakokra jelentkezni?

Figyelt kérdés

Meg lehet belőlük élni?

Mennyire nehéz munkát találni ezen a területen?



2021. nov. 12. 10:48
 1/5 anonim válasza:
96%

Csak ha van hátszeled az iparágon belül. Akár kapcsolatok, akár előélet, akár agrárszakos középfokú végzettség. Csak úgy belekezdeni a Pesti panelből nem érdemes :( (persze vannak kivételek)


Üdv egy Magyar Agrár és Élettudományi Egyetem hallgató a pesti panelből

2021. nov. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ha megkérdezhetem, te milyen szakra jársz jelenleg?

(Ha ez nem túl személyes már, akkor érdekelne az is, hogy a MATE-n belül melyik campusra jársz. Tudnál esetleg egy kicsit mesélni róla?)

Szerinted melyik szakokra éri meg a legjobban járni?

Melyik szakra a legkisebb a túljelentkezés és melyik a legnépszerűbb?

Az emberek általában úgy mennek oda, hogy van már valamilyen múltjuk a mezőgazdaság területén?

Mennyire nehéz úgy általánosságban gyakornoki állást szerezni a képzés alatt?

Előre is köszönöm a választ:)

2021. nov. 12. 11:35
 3/5 anonim válasza:
100%
Írtam privátot.
2021. nov. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én egy félévet jártam agrár szakra, otthagytam, és egy másik szakra jelentkeztem.


Nekem olyan csoporttársaim voltak, hogy a 80%-uk gazdag milliomos többszáz hektár földes gazdálkodó családjuk volt, és a fater elküldte a gyereket agrárra, hogy legyen majd aki viszi tovább a földet. Igazából arról szólt szakon belül minden beszélgetés, hogy kinek van több traktorja, több állata, jobb eszközei stb. Ezt untam meg viszonylag hamar, így még időben váltottak.

2021. nov. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
váltottam*
2021. nov. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!