Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek van értelme...

Szerintetek van értelme jelentkezni egy szakra, csak azért, hogy jelentkezzek valahová?

Figyelt kérdés
Mindjárt itt a határidő és nem tudom, hogy mit szeretnék. Ötleteim vannak, de fogalmam sincs, hogy mi az ami nekem való, mi az ami érdekel, mi az ami illik a képességeimhez stb. Én legszívesebben nem jelentkeznék sehová és megpróbálnám konkretizálni a terveimet, gyűjtenék még pontokat (nyelvvizsga, emelt érettségi) és így több szak közül is válogathatnék. Viszont mindenki azt mondja, hogy mindenképpen meg kell jelölni valamit, nem érdemes kihagyni egy évet mert kiesel a ritmusból, lehet, hogy utána már nem is akarsz továbbtanulni és semmi sem garantálja, hogy utána felvesznek az új helyre. Jelenleg a gazdaságinformatika jöhet szóba (nem kér emelteket és nem is magas a ponthatár illetve matek-infó faktos osztályba jártam), viszont nem igazán érdekel az ilyesmi, nem szeretem sem az infót, sem a matekot. Tudom, hogy ha jelentkeznék akkor már csak azért is elvégezném, nem hagynám félbe, viszont kérdés, hogy annak mennyi értelme lenne.
2017. jan. 8. 09:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én jelentkeztem. Aztán kimentem aupairnek, passziváltam, tehát nem kezdtem el. Visszajöttem, elvégeztem, van egy diplomám, ami nem érdekel. Most kezdek olyanba, ami az én hivatásom, sok pénzért, 24 évesen. Jelentkezz, mert ingyenes és nyárig még változhatsz, DE ne kezdd el, ha nem érdekel!! Hogy kiesel a ritmusból, az nettó hülyeség, engem is ezzel riogattak. Egy év aupair lét után, éltanuló voltam, annak ellenére, hogy nem érdekelt. Ne hagyd magad elnyomni, 18 évesen, nem nagy csoda, ha még nincs hivatástudatod. Nem bánom a diplomám, mert ha minden kötél szakad, dolgozhatok benne, sose leszek munka nélkül. DE rengeteg pénzbe és most már munka mellett, rengeteg energiába, kerül a hivatásom kitanulása. Foglalkozz ezzel a témával, mérd fel a képességeid, írj listát, hogy mi fontos egy munkában Neked. Mindez fontos! Elkezdeni egy szakot, ami nem érdekel, csak azért mert mások azt mondják, na ez nemhogy nem fontos, butaság is.
2017. jan. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Baromság hegyek a köbön. Ha most nincs semmi elképzelésed a jövődről, akkor inkább menj el dolgozni. Ne pocsékold feleslegesen az állami féléveket. Vagy kezdj bele egy OKJ-ba, ami hasznos és érdekel esetleg. Az sem baj, ha teljesen más, mint amit most tanulsz. Pl a régi igazi szakmák nagyon keresettek mint a szobafestő, burkoló, autószerelő, víz-gáz-villany szerelő, asztalos stb. Ráadásul jól is lehet ezekkel keresni(jobban mint diplomásként).


Azért ne jelentkezz, hogy más elől elfoglald a helyet és közbe nem is szeretnéd csak úgy alapon elvégzed, hamár belekezdtél. Aztán lehet megunod. Csak akkor és olyan szakra jelentkezz, ami érdekel és szereted máskülönben szenvedni fogsz. Nem kötelező semmi sem.


Én pl érettségi után okj-ra mentem, utána a szakmában helyezkedtem el most már lassan 4. éve dolgozom. Tavaly kezdtem bele a főiskolába, mert kicsit untam a banánt és kellett valami kihívás. Másrészt ha ezt elvégzem sokkal több lehetőségem lesz a szakmán belül. És nem sokkal nehezebb pár év kihagyás után belekezdeni a felsőoktatási tanulmányokba mint érettségi után. Teljesen más a követelmény meg minden. Az első félévet évet kell túlélni és utána már könnyebb lesz.

2017. jan. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Semennyi. Elhasználsz (akár egy csomó) államilag támogatott félévet és éveket vesz el az életedből.

Az, hogy kiesel a ritmusból, és talán végül nem is végzel el semmit, ez mind igaz. De azzal sem vagy előrébb, ha érdeklődés nélkül választasz szakot.

Szerintem most add be a jelentkezésed minden szóba jöhető helyre, hiszen júniusig még módosíthatsz sorrendet, addig még van időd gondolkozni. Ha meg végül egyik sem tetszik, legfeljebb nem iratkozol be oda, ahová felvettek (vagy passziváltatsz egy évet, ha van rá az adott szakon lehetőség - de akkor legalább benn leszel valahol)

De azt is teheted, hogy elmész dolgozni pár évre, és ha kitaláltad, hogy mi tetszik, akkor majd utána mész egyetemre. (Egy évet kihagyni nincs sok értelme: ha nm tudtad magad eldönteni 5-10 év alatt, mi változna most? Mitől jönnél rá épp a következő pár hónapban, hogy mi érdekel? Különösen, hogy úgysem fogsz tudni speciális munkakörben elhelyezkedni.)

De ha végül nem végzel egyetemet, az sem tragédia.

2017. jan. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!