Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit szeretsz a matematikában?

Mit szeretsz a matematikában?

Figyelt kérdés
2021. nov. 13. 14:51
 1/9 anonim válasza:
100%
A vargabélest tartalmazó feladatokat. Matek példák miatt szerettem meg ezt a sütit még általánosban.
2021. nov. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hogy objektív. A verselemzés feladatok közben jöttem rá, hogy én a matekot szeretem, ahol 2+2=4, és nem csak akkor, ha beborult az ég, és fél szemmel nézem, és az egyenlőségjel párhuzamosságából sem kell levonni random következtetéseket. ;)
2021. nov. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy objektíven kiszámolható. :)
2021. nov. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
18%
A matekot az szereti aki érte. Szóval én nem. A matek nem érdekes igazából, nem ad sikerélményt úgy önmagában. Mondom kivéve aki érti, mert annak jó mikor 2 óráig számolgat egy feladatot és kijön neki a lényeg, akkor ráránthat 2-3-at a farkára. De én nekem az sosem jönne ki, szóval ja.
2021. nov. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%
4-es: Ebben nincsenek meglepetések. Ha gyakorlod, ismétlődnek a folyamatok. Tipikusan simán begyakorolható dolgokról van szó. Nem bántani kell azokat, akik értik, hanem addig kell gyakorolni, amíg te is meg nem érted. Mert képes vagy rá, csak csinálni kell!
2021. nov. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%

"Mit szeretsz a matematikában?"

A Logikát, a Tudományok Istennőjét.

2021. nov. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%
Hogy érteni kell és nem bemagolni. Illetve, hogy objektív és mindenre van egy úgymond jó válasz (nem úgy mint a verselemzésnél).
2021. nov. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egy nagyon érdekes terület - itt nem a "számolás-mérésre" gondolok. Nem természet- és nem humán tudomány. Valahol a logika tudománya. (pl.: az egész komlex függvénytan alapjait egy börtönbe zárt matematikus írta le.)

Nagyon élvezem, hogy minden mindig egzakt eredményt ad. És mindig ugyan azt adja.

Szeretem, ahogy egy feladat megoldásának menete végigfut az agyamon, már csak le kell írni, és kész.

Szeretem a pontos meghatározásait, a "kínos" precizitását.

Szeretem a bizonyítások frappáns módjait, az evidenciáját.

Szóval, ha tehetném még szívesen tanulnék matematikát, de a korom már nem engedi. :)

2021. nov. 19. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kengyelnét
2021. nov. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!