Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az törvényes, hogy a matektaná...

Az törvényes, hogy a matektanárom emelt szintű anyagot kér számon tőlünk?

Figyelt kérdés

Nem vagyunk emelt matekos csoport, és ezt ő is nagyon jól tudja. El is mondta, hogy hiába emelt szint, és nem kéne tudnunk, ő akkor is számon kéri. Ez ahhoz vezetett, hogy a fél csoport megint egyest kapott. A gond az, hogy végzősök vagyunk, továbbtanulás szempontjából nagyon nem jó, hogy így állunk matekból.

Jogosnak tartanám az egyest, AKKOR ha azt kérné számon a dolgozatban, amit tényleg gyakoroltunk. Mert az, hogy mindig rohadt nehézre csinálja, egy példa feladatot nem csináltunk azokra amiket beletesz a dolgozatba, ráadásul már olyat is csinált, hogy 5 feladat volt, abból 4 az anyag amit vettünk, az 5. pedig a következő anyag, amit még nem. Annak adott volna csak ötöst, aki előre tudja. Honnan tudná bárki is ??!

Az is elszomorít, és szerintem abszolút nem jogos, hogy pl. rólam elkönyveli, hogy 2-es szinten vagyok matekból, utána akárhogy teperhetek, sosem kaphatok annál jobb jegyet. Nem egy gyerekkel iratott azért újra dolgozatot, mert 4-est írtak, és ő azt gondolta nincsenek olyan szinten, ezért nem írja be, csak ha ismét négyest írnak.

Az iskola vezetősége nem lép, már 3. éve keseríti ugyanúgy az életünket. Nem akarok pont 12.-be megbukni matekból, csak azért mert nincs emelt szintű tudásom. Jogi úton el lehetne járni ezügyben? Vagy mit tanácsoltok?



2021. nov. 14. 11:17
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
A csoport tantervében szereplő anyagot lehet számonkérni.
2021. nov. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A KLIK-nek lehet jelezni, ha az iskola vezetősége nem tesz semmit.


Mi volt az az emelt szintű feladat?

2021. nov. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Azért én kíváncsi lennék, hogy mi lehet az az emelt szintű anyag matekból.
2021. nov. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
Azért én meghallgatnám a tanár szemszögét is
2021. nov. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha megbuksz év végén, akkor az idei jegyed nem számít. Ne pótvizsgázz, hanem menj át egy másik iskolába.

Ha kettessel lezárja az évedet, akkor az a kettes lesz az év végi jegyed. Megmutathatod a tanárnak, hogy feladtad a matekot teljesen.

2021. nov. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%

"egy példa feladatot nem csináltunk azokra amiket beletesz a dolgozatba"


Nem fogod érteni a matekot, ha példafeladatok példamegoldásait magolod be. Ha azt se érted, miért úgy kell megoldani valamit, időpocsékolás az egész. Hiába kapsz jó jegyet, az egyetemen még jobban fogsz szopni. Az 500 felvételi pontból 6 ponttal lesz kevesebb, ha 5-ös helyett 2-est kapsz matekból év végén.


"Az is elszomorít, és szerintem abszolút nem jogos, hogy pl. rólam elkönyveli, hogy 2-es szinten vagyok matekból, utána akárhogy teperhetek, sosem kaphatok annál jobb jegyet."


Ez nem igaz. Dolgozaton pontszám alapján kapsz jegyet. Ha valóban érted, megoldod jól a feladatokat, jó jegyet kapsz. Ha újraíratja, az biztos azért van, mert azt hitte csaltál. De ha valóban érted, akkor másodjára is jól fogod tudni megoldani.


Az, hogy újraíratja a dolgozatot, lehet, hogy jogsértő. De lehet, hogy van joga újraíratni, ha jó oka van feltételezni, hogy csalt a diák.


Az pedig, hogy még nem vett anyagot kér számon, ha valóban igaz, akkor bizonyításképpen meg kell őrizned azt az adott dolgozatot. Erre ő például mit mondott órán? Senki nem kérdezte volna meg, miért adott olyan anyagból feladatot, amit még nem vettetek?

2021. nov. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

az ilyen kérdéseket olvasva mindig örülök, h már elmúltam 30, és sosem kell már részt vennem a csodálatos magyar közoktatásban!

hány ilyen hibbant, frusztrált matektanárom volt, aki keménykedéssel próbálta levezetni a frusztrációját, és úgy viselkedett, mint ha mindenki éhen halva a jövőben, aki nem érti meg a sok váló életben haszontalan ökörséget, amit tanítanak.

alapműveleteken kívül azóta sem használtam semmit életem során, pedig még mérnöki tervezőprogramot is kell használnom a munkám során. na mindegy.


gimiben volt egy ugyanilyen matektanárunk, szerencsére kirúgták év végén, amiben közrejátszhatott az is, h rengetegen panaszkodtak rá.

ő is bejött, és elkezdett egyetemi szinten tanítani meg szívatni mindenkit, sosem értettem, az iylenek miért nem fogynak le, vagy rakják rendbe az életüket, nem a diákok hibája, h egy 140ért gürcölő idegen nyelven nem beszélő lúzerek.

2022. jan. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!