Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan működik az emelt...

Hogyan működik az emelt történelem szóbeli?

Figyelt kérdés
Hány tétel van? Ugyanazok a tételek, mint amik középszinten? Mikor kapjuk meg a témaköröket? Mennyire részletesen kell tudni a teteleket a középhez képest? Minden információ, tapasztalat érdekelne, köszi

2021. nov. 14. 18:20
 1/3 A kérdező kommentje:
Lényegében az érdekel, hogy miben tér el a középszintűtől
2021. nov. 14. 18:21
 2/3 anonim ***** válasza:

30 tétel (vagy inkább témakör) van.

Nem ugyanazok. Emelt szinten központi az egész (mármint az egész országban ugyanaz), középszinten a tanárod állítja össze, így osztályonként eltérő lehet.

Az emelt tételeket december környékén szokták nyilvánosságra hozni, a középszintűeket nálunk azt hiszem szintén a téli szünet környékén mondta el a tanárunk.

Mások a tételek, mert alapból olyan témák vannak, amik jobban a részletekre épülnek. De ha valaki a megadott támpontok alapján kidolgozza őket, akkor kb. hasonló részletességgel kell tudni. Bár emelten szerintem akkor is nagyobb rá az esély, hogy belekérdeznek más, kapcsolódó témákba is, plusz alapból több évszámot, fogalmat, hasonlókat kell tudni.

Összességében szerintem nem tartozik a nehéz emeltek közé, ha szabad ilyet mondani. Engem annak idején érdekelt, szerettem, mondjuk annyira durván nem voltam szorgalmas, de úgy ránézésre kevesebbet "szenvedtem" vele, mint az osztálytársaim más tárgyakkal. Úgyhogy nyilván szubjektív az egész, de ha viszonylag jól megy és valamennyire érdekel is, akkor jó döntés lehet ebből emeltezni.

2021. nov. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2021. nov. 14. 19:42

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!