Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen irányba tanulnátok ha...

Milyen irányba tanulnátok ha felnőttként szakmát akarnátok váltani?

Figyelt kérdés

35 éves férfi vagyok. Úgy érzem a jelenlegi munkám már nem sokáig szeretném végezni (vendéglátás), így szeretnék valami újat elsajátítani. Műszaki irányba kevésbé vagyok fogékony mint a férfiak általában, illetve még IT vonalon gondolkodtam de sajnos túl "butának" érzem magam e téren, nem látom át eléggé az informatikát, túl bonyolult számomra.

A helyemben milyen szakmákon gondolkodnátok? Bármilyen ötletet szívesen fogadok.


2021. nov. 15. 21:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az IT szakmán belül többféle lehetőség van, nem csak programozó, de tesztelő és mások is. Menj el bemutatókra, csinálj ilyesféle teszteket és talán valami megfog. De angolul ahhoz tudnod kell.
2021. nov. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Társalgási szintén beszélek angolul.
2021. nov. 15. 22:43
 3/13 anonim ***** válasza:
Az bőven jó.
2021. nov. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Amihez van affinitásom. Én alapvetően nem vagyok az, aki azt mondja, hogy jaj, ne legyél informatikus, mert ahhoz ez meg az kell... De sajnos akármennyire is "lelkesedtem", mikor kiderült egy ismerősömről, hogy leendő kolléga lesz, a többséget láttam belebukni. Pedig volt, akinek próbáltam is segíteni, de a képzés maga az, amibe beletört a bicskájuk. Vagy beáldozol rá keményen 2-3 évet vagy csak maszatolsz és az egész kontraproduktív... És igazából ezt az áldozatot nem igazán tudták meghozni, főleg idősebb korban, főleg ha más is van az életedben, ami időigényes. Ettől függetlenül, én mindig azt mondom, egy próbát megér, több ember szorgalma a problémás, mint amennyinek az esze.


De az is hülyeség, hogy mindenki kényszeredetten az IT-t mantrázza. Egy kor felett nem lehet csak úgy képzésről képzésre ugrálni, ha egyik sem jön be. Érdemes komolyan elgondolkodnod azon, hogy milyen jellegű munka testhezálló neked, milyen jellegű feladatok, milyen munkakörnyezet, ami neked megfelelő. A villanyszerelő, burkoló, stb szakmák tök jók, valakinek... Én soha nem választanám, egyrészt a fizikai limitációim (allergia porra, mészre, a legtöbb vegyszerre), hanem a munka jellege (viszed a fél műhelyet valakihez, hogy dolgozhass) miatt sem. Persze ettől még másnak bejöhet. Tényleg nehéz úgy jót mondani, hogy nem tudjuk, mit szeretnél.

2021. nov. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Én magam sem tudom mit szeretnék, pont ezért tettem fel a kérdést. Rengeteget gondolkodom ezen.

Annyit kifelejtettem hogy van egy OKJ-s bolti eladó- és boltvezető papírom, ami véleményem szerint túlságosan sokat nem ér, de legalább van. Rendelkezem némi tapasztalataim is benne de csak egy kisebb üzlet dolgaiba láttam bele, nagyobb méretű árusítóhelyek működésébe nem.

Talán ezt lehetne valahogy fejleszteni még, de azt sem tudom milyen irányba induljak el vele.

Ha fiatal lennék tudnám mit csináljak de 35 évesen már lassan gyereket vállalunk a párommal, nehézkes már ebben a korban ilyeneken akár csak gondolkodni is.

2021. nov. 15. 23:13
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Boltvezető okj kuka, minden 40-50 éves embernek megvan, mert akkoriban aki semmihez sem értett vagy nem támogatták erre volt képes. Egy szakmát kitanulni évek, most vagy a baba vagy a szakma. El kell köteleződni kb 5 évre, ha értelmes végzettséget akarsz fizikai munka nélkül.
2021. nov. 16. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

6

Igen, lényegében pont erre gondoltam, a 4-es válaszomban. Vagy tudatosítja az ember magában, hogy nem lesz túl sok szabadideje, ha valamit munka mellett komolyan akar venni vagy elúszik és megy a levesbe.


Én sem gyerekként kerültem a szakmába, 2-3 évig nem sokat láttam a világból. És nem csak akkor igaz ez, ha képzésre jársz, ha normálisan akarsz autodidakta módon tanulni, akkor is folyamatosan gyakorolnod kell, 4-5 órákat naponta, utánajárni dolgoknak stb... Rengeteg nagycsaládos ült nálam is a képzésen, vagy 3x annyi idő alatt végeztek vagy kihullottak vagy valahol anyuka jó nagy bohóc volt és mindent egyedül csinált otthon

2021. nov. 16. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

a társalgási szint ehhez kevés, mert tárgyalási szinten kell tudni, tehát felsőfok, de minimum erős középfok.


it szakmában angol a munkanyelved...

2021. nov. 16. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A jó beszerzési referens nálunk hiányszakma!
2021. nov. 16. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Targonca jogsi esetleg? (bár gondolom itt aki megakar élni 12 órázik, szóval nem sok idő maradna a családra)


Esetleg valamilyen ügyintéző? pl pénzügyi-számviteli/mérlegképes könyvelői okj?

2021. nov. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!