Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek aki felnőttként...

Szerintetek aki felnőttként tanulásra adja a fejét, annak előbb-utóbb megtérül?

Figyelt kérdés
Ha én 35 évesen elkezdek egy tanfolyamot, ami érdekel is, és nem is fizet rosszul, ha odaerszem magam, akkor találok jó állást? Vagy ezek mástól is függenek?
2021. jún. 5. 17:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem igen, sok sikert!
2021. jún. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Attól függ az eddigi végzettségedtől/tapasztalatodtól mennyire áll távol. Nagyon nem mindegy, hogy mondjuk hagyományos esztergályosból cnc esztergályos, vagy pékből programozó szeretnél leni.


Nyilván egy tanfolyam magában nem elég ahhoz hogy jól keress vele, ha odateszed magad akkor sem. Ha ez így működne, mindenki elmenne arra a tanfolyamra. Ha úgy érzed hogy az adott szakmához van érzéked, akkor csináld, de arra készülj fel hogy a "nem fizet rosszul" és a "jó állást találsz" az legfeljebb a tanfolyam után sok év tapasztalattal értendő, nem egyből (feltéve, hogy jól is csinálod, ha nem akkor soha sem).

2021. jún. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Értem. Ha mondjuk dolgozok egy vállalatnál X pozícióban évekig, de van előrelépési lehetőség csak tanulni kell hozzá, úgy cégen belül megbecsülik az embert és ott alkalmazzák fentebbi, felelősségteljesen pozícióban is?
2021. jún. 5. 18:06
 4/11 A kérdező kommentje:

Konkrétabban egy autós cégnél gépjármű ápoló, takarító. De ugyanezen a helyen keresnek értékesítőt is, ami fentebbi pozíció és jobban is kereshet az ember.

Egy ilyen irányú végzettség sokat nyomhat latba?

2021. jún. 5. 18:09
 5/11 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem a te eseted pont az, aminek kicsi az esélye, hogy összejöjjön.
2021. jún. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%
Akkor térül meg, ha olyasmit tanulsz ki, amit aztán értékesíteni is tudsz. Ha senki nem fizet érte, hajadra kenheted a tudományodat.
2021. jún. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%
Attól függ, hogy a megtérülést hogyan értelmezzük. Ha nem a rendszeres havi jövedelemként értelmezzük, akkor is, csak a gazdasági számítás nehezebb. Én annak idején elektroműszerész szakmát tanultam elsőnek, de soha nem dolgoztam benne. Viszont a mai napig hasznosítom az ott szerzett ismereteket a saját háztartásunkban. TV szerelőt pl. soha nem kellett hívnom, de porszívó szerelőt sem.
2021. jún. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
#5, miért? Ha "kitanítom" magam, miértne sikerülhetne?
2021. jún. 5. 19:03
 9/11 A kérdező kommentje:
#7, értsük úgy hogy míg tanulok, addig dolgozok is ugyanúgy. Amint végzek, utána főállásúként is űzném.
2021. jún. 5. 19:20
 10/11 anonim ***** válasza:
A gépjármű ápoló és az értékesítő ég és föld. Egyébként az értékesítő tipikusan olyan munka, ahol nem a papír az elsődleges (bár van ahol követelmény) hanem a tudásod. Egy tanfolyamról ezt nem lehet megtanulni. Nyilván alapot adhat (és persze sokat számít az is milyen tanfolyam) de az nem garancia arra hogy felvesznek közel sem. Egyébként cégen belül beszéltetek erről? Az első az legyen, hogy a főnököt megkérdezed, egyáltalán szóba jöhetne-e hogy felvesznek értékesítőnek a tanfolyam után.
2021. jún. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!