Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit mond a jogszabály? Csalás...

Mit mond a jogszabály? Csalás vagy?

Figyelt kérdés

Látom, hogy amióta online oktatás van, egyre több oldal foglalkozik azzal, hogy segít a vizsgán.

Ez legális?

Oké, lehet nem bűncselekmény, de az iskola mit szól ehhez?


2021. nov. 16. 20:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Valami olyasmi kiskapu van, hogy igénybeveni ilyen szolgáltatást illegális, de adni legális. Pl én elküldhetem neked a beadandómat, de te azt nem adhatod be a sajátodként. Így ez amolyan szürke zóna és nem ezek a vállalkozások buknak (mégis hogyan bünteted őket, kirúgod a suliból?), hanem a diák, mikor lebukik.

Lehet, hogy rosszul tudom, én nem vagyok annyira képben ezzel kapcsolatban.

2021. nov. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Most utána kérdeztek máshol és nem bűncselekmény .

A suli kirúghatja a diakot

2021. nov. 16. 21:22
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen nem bűncselekmény. Akkor lenne az, hogyha lehetőség lenne vele bűncselekményt elkövetni. Az, hogy csalsz egy vizsgán, nem bűncselekmény (nem ítél el egyik bíróság sem), csak a helyi szabályokat szeged meg, aminek a szankciója legrosszabb esetben is eltanácsolás. Tehát csalásnak számít, de nem a büntetőjogi értelemben.


Hogy etikátlan, az egy másik kérdés.


Az viszont például egy érdekes kérdéskör, hogy mi van akkor, hogyha mondjuk ezzel a csalással orvosi diplomához jutsz, és a te hibádból valaki meghal, akkor a csalásban segítő cég vajon felelősségre vonható-e. Elvégre valószínűleg az adott vizsgán/vizsgákon nem sikerült volna teljesítened, így az orvosi egyetemet sem tudtad volna elvégezni, és akkor annak az embernek nem te lettél volna az orvosa.

2021. nov. 17. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3#még az orvost sem lehet felelősségre vonni sajnos
2021. nov. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Legális, ha illegális lenne nem hirdetne a cég. A cég megírja helyetted a beadandót, stb. De abból neked mi hasznod lenne? Te így nem tanulsz. Ha meg nem érdekel a szak, akkor minek tanulod ezt? Ha meg csalással, meg trükközéssel eljutsz a végéig, akkor nem fogsz érteni a szakmádhoz. Ugyan nem egyetemi, de más jellegű szakmám van, amit úgy szereztem, hogy állandóan puskáztam, trükköztem, és a végén átrugdostak. Ha benne kéne dolgoznom meghalnék, mert még az alapokat sem tudom, pedig négy évig "tanultam". Még egyszer nem csinálnám ezt. Van három szakmám, a másik kettőt becsülettel csináltam, és az egyetemet is becsülettel akarom végig vinni.
2021. nov. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!