Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Tavaly változott a talajterhel...

Tavaly változott a talajterhelési díj. Valaki ismeri a paragrafusszámot, esetleg a jogszabályok pontos szövegét?

Figyelt kérdés
Egy 70ezres kisnyugdíjast akarnak lehúzni félmillióra a semmiért, erre hivatkozva. Segítsetek légyszíves..

2013. jan. 29. 07:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

[link]


Ez a mai napon hatályos törvény szövege

2013. jan. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
félmilló?? Az hogy jött össze?
2013. jan. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Úgy jött össze, hogy amikor csatornáztak, a tetvar helyi vízmű kijelentette, hogy azt a házat nem lehet csatornázni az utcán lévő speciális közművek miatt. Van nekik egy nagy vízelosztó betonaknájuk a ház előtti parkban, ezenkívül ott megy a közvilágítás, telefon, villany, gázcső, esőcsatorna. A faltól meg 60 centinél nem teheted közelebb.. Szóval kirázták a nyakukból, ami az ő dolguk lett volna. Amikor meg jött a csesztetés a talajterhelési díjjal, akkor bement az önkorihoz és szólt, hogy Ő vezettette volna, de erre nem voltak hajlandók. Ezt a marhaságot évente eljátszogatták vele, Ő meg évente visszapofozta nekik. Tavaly azonban állítólag lett valami módosítás, hogy amennyiben másfél ház távra van csatorna, akkor mégis be kell vezetni, vagy jön az 1200Ft-os köbméteres vízdíj. Vízóra nincs, ezek a r.-ok kiszámláztak neki tavalyra 120 köbmétert. Ezt utólag szedik (mindig az előző évet), ráadásul mindezt 2011-re visszamenőleg követelik. Fele pénz innen van. A másik fele meg abból, amennyibe ez a bevezettetés minimum kerülni fog - ha egyáltalán megoldható. (Jó nagyforgalmú főútvonal járdájáról van szó, ráadásul max a fákat lehet kivágatni és a helyükön ásni - vagy nem is tudom...)

Ezért kerestem a jogszabályt, mert szerintem egyértelműen a hivatal a simlis és most olyanért akarják a kisembert macerálni, ami igazából az Ő saruk.

Hiába: ilyen mérhetetlen egy aljas országban élkünk, ahol neked kell a packázó hivatalokkal szemben folyamatosan megvédeni magad... Egyébként sorstársakat keresek valami országos megoldáshoz erre a problémára. Kizárt dolognak tartom, hogy csak egy-két embert szívatnak ezzel!

2013. jan. 30. 07:29
 4/12 A kérdező kommentje:
1.es, nagyon köszi a segítséget, szerintem életet ment! Mentek a bónuszok mindkét válaszra.
2013. jan. 30. 07:32
 5/12 anonim ***** válasza:
Szívesen segítettem. Reméljük, sikerrel jártok!
2013. jan. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"hogy amikor csatornáztak, a tetvar helyi vízmű kijelentette, hogy azt a házat nem lehet csatornázni az utcán lévő speciális közművek miatt."


Amennyiben ezt lepecsételten írásba is adta,akkor semmi gond,ha CSAK szóban hangzott el akkor sajnos baj van.

2013. jan. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

"Amennyiben ezt lepecsételten írásba is adta,akkor semmi gond,ha CSAK szóban hangzott el akkor sajnos baj van."


Pontosan erről van szó. Van papír és per is lesz...

2013. jan. 31. 08:01
 8/12 Gégény László56 válasza:
Emberek!!! Kezdjünk el most és itt egy országos rászervezést.Itt most sokszor 50-70-100 ezer forintokról,életekről családokról lesz szó.Ehhez képest a frankos hitelakció nudli azokat más csinálta!
2013. márc. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
A mi családunknak (öten vagyunk), és nyár végén már rákötöttünk a csatornahálózatra, mégis a fennmaradó 6 hónapra 500.000,- ft-ot! kellene kifizetnünk! Vajon mi lesz azzal, aki nem fizet? Biztosan sokan leszünk így, ráterhelik az ingatlanra? Egyébként az Önkormányzat nem figyelmeztetett a talajterhelési díj emelésére, sőt, amikor fél füllel a tv-ben hallottam, és felhívtam őket, azt mondták, hogy ez még nem érvényes, majd csak 2013-tól. De hát erről nincs papírom.
2013. márc. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"6 hónapra 500.000,- ft-ot!"


Havonta ? m3 pancsoltok el?

2013. márc. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!