Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez természetes,...

Szerintetek ez természetes, ti is így voltatok az én koromban?

Figyelt kérdés
Idén vagyok alapsuliban végzős, és egy jó gimnáziumba szeretnék bekerülni. Rengeteget tanulok, szabadidőm nagyon ritkán van, kb hetente 1 délután, meg elvetve néha 1-2 óra, de abban főleg a Wattpadommal foglalkozom. Meg persze ha eszek, meg az a napi fél óra torna, amit mindig megcsinállok. Szerintetek normális , hogy enyit tanulok?

2021. nov. 19. 17:41
 1/7 anonim válasza:
66%
Igen, mert te okos vagy, és van eszed! Én csak annyit mondok hogy így tovább! Rengeteg mindent ell fogsz érni az eletben. (:
2021. nov. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Nem voltam így. Heti átlag 2-4 óra tanulással megvolt a 4,6-4,7-es átlag
2021. nov. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%

9.-es vagyok egy erős gimnáziumban.

az, hogy mennyi időt tanulsz tőled függ. mennyi tanulásra van szükséged, milyen technikával, de ezt már az évek alatt kitapasztalhattad, de ha nem, akkor is alakítsd ki magadnak, hogy a legjobb. ezt senki nem mondhatja meg neked, mert emberfüggő.

wattpadon gondolom írsz, hogy foglalkozol vele, jó, nyilván nem tudom, mennyire fontos neked, de az olvasódnak mondhatod, hogy fontos neked a felvételi meg a tanulás, egy darabig nem lesznek részek, vagy csak ritkábban.

az egészben az a legfontosabb egyébként, hogy neked mennyire jó így, vágysz-e több szabadidőre, ha igen, mennyire.

személy szerint nem sokat tanultam, leginkább csak dolgozatokra, mert órán rengeteg minden memorizálódott.

a felvételi miatt ne aggódj, típusfeladatok. próbáld nem túlbonyolítani, ne ragaszkodj egyetlen módszerhez, ha úgy érzed, hogy egyszerűen meg lehetne oldani, ne ragaszkodj egyenletekhez (ez nagy problámám volt:)).

melyik iskola a cél?

2021. nov. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Eddig készség szintű tárgyaid voltak kb, most kezdenek el lenni olyanok, amikkel azért kell foglalkozni. Kinek többet, kinek kevesebbet. Én is nagyon tanulós voltam a te korodban és igazából ez nem is változott, de megszoktam a terhelést és hatalmas mennyiségeket tudok már megtanulni azzal a ráfordítással, amivel anno. Az ember eleinte nagyon izzad, mert nem tudja, hogyan kell hatékonyan tanulni, hatékonyan szervezni a lexikális tudást a fejében, aztán belerázódik. Én sokáig azt hittem, hogy ha már most (általános vége) ennyit kell tanulnom az egyik legalapabb képzésen, hogy lesz belőlem egyetemista, hogy fogom bírni az egyetemet, hogy fogok egyáltalán leérettségizni ötössel... Nos, könnyen, mert addigra belerázódtam a rutinba. 😅
2021. nov. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jól csinálod, én is sokat tanultam a te korodban. Hajrá, ne égj ki, meg fog térülni a befektetett munka!
2021. nov. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, eddig en se tanultam sokat( ennek ellenére kitűnő voltam), csak most érzem úgy, hogy a felvetelik miatt töbet kell. Köszönom méggegyszer az öszes választ
2021. nov. 19. 22:20
 7/7 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem ez sok, kicsit lazíts, mert tönkre fogsz benne menni...
2021. nov. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!