Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 21 igazolatlan hiányzásnál...

21 igazolatlan hiányzásnál már kirúgnak? Anyám azon parázik hogy elveszik a családit, de az nem csak 30-nál van amikor kirúgnak? (12. Évfolyam)

Figyelt kérdés
2021. nov. 21. 09:08
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Talán nem kellett volna annyit lógni. Te nem parázol, ha elvennék? Mondjuk lehet fingod sincs arról, hogy esetleg mennyit segíthet az a családi kasszán.
2021. nov. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem jókedvemből hiányoztam ennyit, csak nem tudtam elérni az orvost mikor beteg voltam s így már utólag baszhattam az igazolásokat...
2021. nov. 21. 09:23
 3/6 A kérdező kommentje:
Van akit kirúgtak nappaliról ezért estire ment át szóval ezen a részén annyira nem parázok, legfeljebb családi helyett elmegyek dolgozni és kész. Az érettségi jobban zavar, hány igazolatlan felett nem lehet érettségizni?
2021. nov. 21. 09:26
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha már nem vagy tanköteles akkor az iskola 30 óra igazolatlan után megszüntetheti a tanulói jogviszonyodat. Ekkor nem csak a családi pótlékot vonják meg (ami 13200 FT), hanem nem lesz nappalis diákod és diákmunkád se, valamint egy idő után magad után kell fizetned a TB-t (ami havi kb 8 ezer Ft). Estis diákhoz kevesebb kedvezmény van, mint a nappalishoz.

Javaslom ne hiányozz többet igazolatlanul!


Kicsit sántít az, hogy nem érted el a dokit, de lelked rajta. Az orvosi rendelőben nem csak orvos van hanem asszisztens. Nekem mindig sikerült igazolást szereznem ha nem volt doki.

2021. nov. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
57%

Csak arra az adott hónapra vonják meg a családit, és csak akkor ha az iskola jelenti. Szeretnek ezzel ijesztgetni, az a 13 ezer forint sajnos semmit nem ér a családi kassza nem ettől megy csődbe, plusz ilyen korban a legtöbb szülő eleve zsebpénzként odadja a gyereknek.

A mentális egészséged fontosabb mint akárhány forint, én se sokszor jártam be.

2021. nov. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#4-es hozzászóló tökéletesen leírta. SOKKAL többet veszíthetsz, mint a 13 ezer Ft: ha megszűnik a jogviszonyod, akkor onnantól midnenhol a felnőtt árak vonatkoznak rád (tömegközlekedés jegy-bérlet, sportlehetőségek, mozijegy, belépőjegyek stb.) na meg a TB, amit állni kell.

Olyan nincs, hogy nem érted el az orvost: a háziorvos 3 napra visszamenőleg adhat igazolást - azt pedig, hogy 3 (vagy több) napig senki nem reagált, pedig te 100x hívtad őket és mondjuk még emailt is írtál - hát ne haragudj, de elég hihetetlen. Szülő is igazolhat pár napot.

De valóban, egyszerűen ne legyen több igazolatlan órád, és akkor nem lesz gond.

Az érettségihez ennek semmi köze. Érettségi vizsgát bárki tehet, akinek megvan az érvényes bizonyítványa a középiskola 4 évéről, kellő számú évvégi osztályzata a kötelező és szabadon választott tárgyakból - EHHEZ viszont az kell, hogy jogviszonyban maradj, nappalin vagy estin.

2021. nov. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!