Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gépészmérnöki szakra járok,...

Gépészmérnöki szakra járok, szakdolgozatomat készítem. Mi a különbség egy kettes és egy ötös szakdolgozat között, mi az amire már kettes kapható, mi a minimum szint? Céges a témám, de a céges konzulensem felmondott szeptemberben. (Bővebben lenn)

Figyelt kérdés

Céges témám van. Az egyetemi konzulensem tök jófej volt, azt mondta az irodalom kutatásom jó. A dolgozat másik része, a saját rész minimum 23 oldal kell legyen. A dolgozatom arról szól hogy egy azonosító kód sérül az egyik darabon, és ezt a hibát kell megkeresni, és kijavítani. Az irodalom kutatásba már leírtam a gyártását az alkatrésznek, azt elfogadták. Most igazából be kéne kamuznom a saját részt. Időm sok van, december 10. a leadás, még több mint 3 hét. Az egyetemi konzulensem azt mondta csak ő és a bírálóm értékeli ( A bírálónak haverom választottam, el se fogja olvasni, majd én mondom meg neki hányast adjon meg milyen kérdéseket tegyen fel).


Szerintetek mennyire nézik ezt komolyan? Mi az ami már legalább kettes? Nyílván az nekem tökéletes lenne. Az egyetemi konzulensem azt mondta ha gáz van és nincs és a konzulensem felmondott, "írjak valamit ami mérnökinek hat, és adjam el hogy én csináltam".....


2021. nov. 21. 13:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%

nagyon unszimpatikus, amiket írsz, tkp-en korrupciót készülsz elkövetni.

én nemrég diplomáztam, és jobb helxeken a bírálónak még a nevét sem tudja a hallgató, mert anonimizálják őket.arról szó nincs, h. lefizetni, megkérni, h. jobb jegyet adjon.


a bírálót NEM te választod ki, hanem a tanszék kéri fel őket.


ez egy titkos, mindenkor korrekt folyamat, amiről te beszélsz, annak köze nincs a felsőoktatáshoz.

2021. nov. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

1#-se: Nem tudom te mit szívsz de én is kérek.


Szakdolgozat tájékoztatón mondta az előadó tanár, aki tök rendes volt, hogy ha lehet javasoljunk magunknak bírálót akit ismerünk és meg tudjuk vele beszélni milyen kérdéseket ír a védésre meg jóba vagyunk vele, mert ha nem javaslunk akkor a tanszék javasol valami öreg professzort akiknek hobbija a hibakeresés.


Győr, Széchenyi István Egyetem-en így van:


Határidő: 7. oktatási hét vége!


A hallgatónak bírálót kell javasolnia, vagy nyilatkoznia kell arról, hogy a tanszék jelöl ki számára egy bírálót. A bírálónak legalább BSc/főiskolai végzettséggel kell rendelkeznie. A bíráló csak külső személy lehet, azaz olyan, aki nem oktatója, óraadója, tanszéki mérnöke vagy kutató státuszú alkalmazottja a karnak, melyhez a hallgató szakja tartozik.


Szóval te szerintem életedbe nem jártál egyetemre, vagy a te egyetemeden másképp működik, viszont akkor elég bunkó stílusban kezdtél el dobálózni, szóval biztos nem valami etikai szakra jártál.

2021. nov. 21. 15:15
 3/17 anonim ***** válasza:
74%

Így van, ahogy 1. írja!


Én sem tudom mai napig, hogy ki bírálta. A bíráló ad rá jegyet, nem a konzulensek.

A konzulens csak akkor szólhat bele a jegykérdésbe, mikor záróvizsgán mész megvédeni a dogát, de akkor is csak egy jegyet lehet javítani vagy rontani.

Tehát ha a bíráló 2-est ajánl meg, az vagy 2 marad, vagy ha nagyon zseni vagy, esetleg 3, de 4 vagy 5 biztos nem lesz.


Komolyan elgondolkozom, hogy kamu-e a kérdésed, ilyen ugyanis nincs, hogy haverod a bírálód, és te majd megdumálod a jó jegyet.

A bíráló mindenkor egy komoly, külsős szakember (vagyis nem belső oktatód), aki ért az adott területhez, még ha ismernéd is a bíráló személyét, ő akkor sem vállalhatná el, hogy bírálód lesz, összeférhetetlenség és részrehajlás miatt.


Így van, az egyetem kéri fel a bírálót, aki ezért tiszteletdíjat kap.

2021. nov. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

De gyerekek, értsétek meg hogy a világ változik, hány évesek vagytok 60?


A Széchenyi Egyetemen jelenleg ez nem így működik, ez 100%.


Van bírálói adatlap sablon, amit ki kell töltenem. A feleségem vagy az apám vagy a testvérem is lehet a bírálóm ha úgy akarom.


Fekete-fehér tényeken hogy lehet vitatkozni?

Ha tájékozatlanok vagytok légyszíves ne írjatok a témába!

2021. nov. 21. 15:19
 5/17 anonim ***** válasza:
83%

tudod, kérdező, az én diplomám ott van a fiókomban, szép, nagy, elég jó eredménnyel végeztem.

neked nem tudom, hogy lesz-e diplomád.

elég komoly etikai kérdéseket vet fel, ha győrben így működik, szerencsére én nívósabb egyetemre jártam.

a bírálatnak pont az a lényege, hogy egy elfogulatlan szakember értékelje objektíven, ne pedig egy haver...

ez korrupció!

2021. nov. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
77%

én nyáron végeztem egyébként...

ne próbáld megmagyarázni, h. okés a ti rendszeretek.

remélem, illetékesek is olvassák ezt, és lesz következménye...

2021. nov. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

5# és a többi jómadár:


Győr, SZE egyetem:


Határidő: 7. oktatási hét vége!


A hallgatónak bírálót kell javasolnia, vagy nyilatkoznia kell arról, hogy a tanszék jelöl ki számára egy bírálót. A bírálónak legalább BSc/főiskolai végzettséggel kell rendelkeznie. A bíráló csak külső személy lehet, azaz olyan, aki nem oktatója, óraadója, tanszéki mérnöke vagy kutató státuszú alkalmazottja a karnak, melyhez a hallgató szakja tartozik.


Ennyi, pont, le van tudva, ezen mit lovagoltok? Nem értem.

Nem is ez volt a kérdéss igazából.

2021. nov. 21. 15:22
 8/17 anonim ***** válasza:
91%

akkor is korrupt és hitelteleníti az eredményeidet.

ha jobb jegyet kapsz, azért lesz, mert haver.

az én négyes osztályzatom mögött legalább teljesítmény volt, nem pofára ment, meg kivételezésre.


gáz az a rendszer nálatok.


és te ezzel vissza is élsz, mert ahogy mondtad majd megdumálod hányast adjon a haverod, majd te mondod meg neki... ezt nem lehet komolyan venni, ez nem teljesítmény, hanem korrupció!

2021. nov. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Kedves 8#: Most én ezzel mi a bánatot csináljak? Ne jelöljem meg haveromat?

Inkább bízzam az egyetemre? A szakdolgozat konzultációt tartó tanársegéd mondta hogy ha van ismerős akinek van BSc-je mindenképp jelöljük meg mert jobban járunk vele és át tudjuk beszélni vele milyen kérdéseket írjon védésre. Ha meg az egyetem jelöl ki valakit az majd egy több doktoris professzor lesz 70 évesen aki rossz napján abba köt bele amibe akar.


Nem tehetek róla hogy így működik a rendszer....


Mocskolódást kaptam már tőletek de empátiát még egy kicsit sem hogy szeptemberbe felmondott a céges konzulensem és én egyedül szívok a témával....

2021. nov. 21. 15:30
 10/17 anonim ***** válasza:
82%

mire föl vársz empátiát? ilyen körülmények mellett egy ovis is tudná teljesíteni.

majd a cimbid megadja a jó jegyet, akármilyen szart is írsz.

2021. nov. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!