Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gépészmérnöki szakra járok,...

Gépészmérnöki szakra járok, szakdolgozatomat készítem. Mi a különbség egy kettes és egy ötös szakdolgozat között, mi az amire már kettes kapható, mi a minimum szint? Céges a témám, de a céges konzulensem felmondott szeptemberben. (Bővebben lenn)

Figyelt kérdés

Céges témám van. Az egyetemi konzulensem tök jófej volt, azt mondta az irodalom kutatásom jó. A dolgozat másik része, a saját rész minimum 23 oldal kell legyen. A dolgozatom arról szól hogy egy azonosító kód sérül az egyik darabon, és ezt a hibát kell megkeresni, és kijavítani. Az irodalom kutatásba már leírtam a gyártását az alkatrésznek, azt elfogadták. Most igazából be kéne kamuznom a saját részt. Időm sok van, december 10. a leadás, még több mint 3 hét. Az egyetemi konzulensem azt mondta csak ő és a bírálóm értékeli ( A bírálónak haverom választottam, el se fogja olvasni, majd én mondom meg neki hányast adjon meg milyen kérdéseket tegyen fel).


Szerintetek mennyire nézik ezt komolyan? Mi az ami már legalább kettes? Nyílván az nekem tökéletes lenne. Az egyetemi konzulensem azt mondta ha gáz van és nincs és a konzulensem felmondott, "írjak valamit ami mérnökinek hat, és adjam el hogy én csináltam".....


2021. nov. 21. 13:35
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

10# es : Nem!


2 értékelése lesz.


1. bíráló, aki igen a cimbim.

2. az egyetemi konzulens tanárom, rajta is át kell mennie.


Ó jófej volt, annyit mondott a problémámra hogy írjak valamit ami mérnökinek hat, el lehet adni saját munkaként, ha a céges konzulens felmondott.


Szóval most ezzel szenvedek hogy a saját részt magam írom.


Nem tudom mi az ami már kettes szint legalább...


Vagy hogy mi a különbség egy kettes és egy ötös szakdolgozat között....

2021. nov. 21. 15:38
 12/17 anonim ***** válasza:
26%

Jesus, egyeseknek diplomája van és ilyen hülyék. Egyrészt, a diplomamunka bullshit, tele bullshittel, mindenkinél, minden egyetemen. Nekem is az.


Másrészt létezik olyan, hogy külső bíráló, akit felkérhetsz. Nekem is volt, és haver volt.


Harmadrészt soha nem hallottam olyat, hogy valamilyen "külső" ember majd megbírálja. Az esetleges külső bírálón felül a témavezető bírálja, akit egyesek tévesen konzulensnek neveznek, de ez az a tanár, akit megkérsz, hogy legyen már a "konzulensed".


A szakdolgozatvédésnél pedig akik ott ülnek veled szemben, meg fogtok lepődni, de soha a büdös életbe nem fognak egy sort se olvasni a diplomádban, a 10 diás prezi amit csinálsz az egyetlen dolog, ami érdekli őket, meg esetleg a bírálati lapon a kérdéseket felteszik, ha maguktól nem tudnak kérdezni.


Jézusom, hogy egyesek alapképzést végeztek, és azthiszik az valami komoly dolog volt, LOL.

2021. nov. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

A kérdezőnek meg, a 2-es és az 5-ös szakdoga között tapasztalatom alapján az a különbség, hogy a 2-es nem létezik, az 5-ös pedig az, amit jól elő tudsz adni a szakdogabemutatón/védésen.


Gyakorlatilag ha sikerült megcsinálnod, 4-esnél rosszabb jegyet el se tudok képzelni, hogy adnának. A témavezetőd úgyis ráírja, hogy 5, neki is gáz lenne ha nem, külső bíráló szintén.


A féléves jegyedet a témavezetőd dönti el, ami 5 lesz nagyon nagy eséllyel, a védésen meg csak a prezi számít.

2021. nov. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

12


hát, elég sok butaságot leírtál!


"Harmadrészt soha nem hallottam olyat, hogy valamilyen "külső" ember majd megbírálja."


nálunk pedig így volt! a bírálati lapon a bíráló neve fekete csíkkal volt kihúzva, annyira védték az anonimitását, ez biztosítja a verseny tisztaságát.

itt a tudás számított csak, nem az bratyizás!


nem tudom hányszor mondjam még el, a belső konzulens az, aki segíti a munkafolyamatot, mivel ő érintett a dolgozat sikerességében, ő nem bírálja a dolgozatot, hanem a bíráló osztályoz, megajánl egy érdemjegyet, majd mikor a bizottság előtt védi az ember (amely bizottságban a bírálóm nem is volt jelen, hiszen, amit ő fontosnak tartott, azt a bírálati lapra leírta), ott erősítheti meg azt a jegyet a bizottság tagjaként a konzulens.


"A szakdolgozatvédésnél pedig akik ott ülnek veled szemben, meg fogtok lepődni, de soha a büdös életbe nem fognak egy sort se olvasni a diplomádban..."



még egy nagy hülyeség! a diploma az, ami igazolja, h. elvégezted az egyetemet, a szakdolgozat meg az, amit írtál.

nálunk védésre behozták a bekötött dogákat, és lehetőségük volt a bizottság tagjainak a nap végéig belenézni.


"Jézusom, hogy egyesek alapképzést végeztek, és azthiszik az valami komoly dolog volt"


ne magadból indulj ki! nálunk komoly dolog volt!

2021. nov. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

A bírálót nem is tudhatod, hogy ki volt, ELMÉLETILEG, gyakorlatilag meg mindenki hozza a havert a munkahelyről. Ez így megy mindenhol, sőt sokszor a külső bíráló igazából maga a diák, aki a saját szakdolgozatát bírálja, a haver meg aláírja.


A diploma elírás volt, szakdolgozat akart lenni. Ha belenéz valaki, max a képek miatt, mint egy mesekönyvbe. Még én se olvastam el a saját szakdogámat, nem majd a vizsgáztatók LOL, de szerintem a témavezetőm is csak átfutotta, hogy a formázás oké-e.

2021. nov. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

ui.:

Elméletileg én is jó helyre jártam, de MO-n nem igazán lehet jó helyről beszélni, lol.

2021. nov. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Még egy ui.:

Ha azt hiszed, hogy nálad komolyan vették, az hidd el, hogy ilyen "trust me bro, its so serious ;)" volt a tanár vagy konzulens részéről.

2021. nov. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!