Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Sikerült időben leadnom a...

Sikerült időben leadnom a szakdolgozatom. Hogyan ne legyek ideges miatta?

Figyelt kérdés

Azt hittem, megkönnyebülök majd, ha végre leadom. De nem... Ma éjjel van a leadási határidő. Tegnap este leadtam. Átneztem és nagyjából elégedett vagyok vele. Sajnos nagyon kritikus tudok lenni a saját munkáimmal kapcsolatban. Folyamatosan azon jár az agyam, hogy hol vannak a gyenge pontjait a dolgozatnak, meg a hibák.


Nagy nehezen megálltam, hogy ne olvassam át újra (amúgy is dolgozom ma). De tiszta ideg vagyok miatta. Mások hogyan kezelik ilyenkort az idegességet?



2021. nov. 3. 10:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél be szépen egy lesz.rom tablettát. Már akkor se tudnál változtatni rajta sokat, ha gond lenne vele, de nincs. Koncentrálj másra.
2021. nov. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Inkább kezdj el felkészülni a védésre és az államvizsgára. Az a két lépés még hátravan. Illetve ha vannak még tárgyaid, azokra készülj, mert ha az egyiken elhasalsz, hiába volt az egész. Szóval van még teendőd bőven, a szakdolgozat pipa, koncentrálj a többire.
2021. nov. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

én is full ideg voltam, ami rosszat tett, mert nem tudtam teljes erőbedobással készülni az államvizsgára.

végül 4-es lett a szakdogám.


azt tanácsolom, mindenképp engedd el, tanulj, mint állat, nekem ezen múlt a kitűnő diplomám, holott az egyetemi súlyozott tanulmányi átlagom végig

4,76 és 4,99 között volt.


az államvizsgám 4 és 5 lett, kétrészes volt.


szval eléggé kikészültem, h. csak 4 lett a diplomám, egyébként így is magas diplomaátlaggal: 4,42. (4,51-től ötös).

2021. nov. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Csak az ideges, aki nem tud semmit vagy önbizalomhiányos.


Keress fel egy pszichológust.

2021. nov. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

4-5


az önbizalomhiány nem szégyen, de ez az arrogancia és nagyképűség, ami átjön a soraidból, sokkal inkább kínos rád nézve.

2021. nov. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Már lehiggadtam. Kissé besokaltam az elmúlt két hét miatt. Hajnalban ezzel a témaval keltem, éjszaka ezzel feküdtem. Nem kell tökéletesnek lennie.


Próbálok a maradék számonkérésre koncentrálni (vizsga, szakdolgozatvédés).


4-es, igen, önbizalomhiányos vagyok. Minnél többet foglalkozok egy témával, annál inkább azt érzem, hogy keveset tudok róla.

2021. nov. 3. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!