Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz a matek emelt...

Mennyire nehéz a matek emelt érettségi?

Figyelt kérdés
Most vagyok 11-es és fakultációra matek közép pluszt is (igen van ilyen a sulimban választottam. Félévkor lehet cserélni fakultációkat. Szeretem a matekot és lehet, hogy mennék emelt fakultációra, mert megkedveltem a közgázt és ahhoz kéne. Viszont csak akkor mennék, ha lenne is esélyem egy jó emelt érettségi megírására később (5). Lenne esélyem, ha igen akkor mennyire nehéz lenne a felkészülés így egy kis lemaradással? Vagy hagyjam, az egészet és maradjak a középnél?

2021. nov. 27. 20:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyelőre nincs sok lemaradásod, próbálkozhatsz.
2021. nov. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Mivel nem írtad meg, hogy jelenleg mennyire megy, így erre hogyan válaszoljunk? Ha alapvetően jó vagy matekból és tudod azt, hogy hamar rááll az agyad a dolgokra, akkor menni fog. Ha épp csak küzdesz az 5-ös jegyért középszinten és nehezen is megy a tanulás, akkor nehéz menet lesz.
2021. nov. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Lazán megtanulod ne viccelj. Gyakorolj sokat. Szerezd meg a zöld-sárga példatárat antikváriumból, és csinálj minden nap feladatokat.
2021. nov. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%

Az emelt szintű érettségi megírható jóra pusztán középszintű tudással. Nagyon kis hányadát teszik ki az érettséginek az olyan feladatok, amik középszintű tudással nem értelmezhetőek vagy nem megoldhatóak. Szóval ha készülni akarsz, akkor a középszintű anyagot tanuld meg nagyon magabiztosan.

A szóbeliben is szinte csak olyan tételek vannak, amik a középszintű tudásra épülnek.

2021. nov. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a gyors és hasznos válaszát! Egyébként 5-re állok matekból, az osztályból talán az egyik legjobb vagyok és szeretem is. A legnagyobb problémám viszont, hogy sokszor, majdnem minden dogában figyelmetlenségek miatt veszítek pontokat. :/
2021. nov. 27. 23:49
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is emelten tanulom, ráadásul franciául, de csak közepezni fogok. Nekünk a matektanárunk azt mondta erre a figyelmetlenséges problémára, hogy le kell ülni akár nagyon primitív feladatokat csinálgatni, és gyakorolni. Illetve hogy érdemes próbaérettségi feladatsorokat úgy oldani, hogy beállítod magadnak a telefonodon az időzítőt hozzá. Ez azért fontos, hogy kitapasztald, mennyi idő kell neked az érettségin, hogy minden feladatot, ami kell, meg tudj oldani, és át is tudd nézni.
2021. nov. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Aki lepontozta a 4-es válaszomat, megosztaná velem, hogy mi a problémája? ...
2021. nov. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
74%
Én nem pontoztam le, de leírom neked, hogy sokkal nagyobb szükség van az emelt szintű tudásra az emelt érettségin, mint gondolod. Több megoldási módszert ismer, aki emelten tanulta, több módszer ismeretével pedig könnyebb rájönni az összefüggésekre, sokszor még időt is lehet vele spórolni. Ha egy függvénynek csak a szélsőértékét kérdezik, azt sokkal könnyebb deriválással, mint ha nekiállnál ábrázolni, és még időd is elmegy vele, amit fordíthatnál egy másik feladat kidolgozására is. Ez csak egy példa, de tudnék még mondani. Ha megnézed a szóbeli tételeket, okés, hogy van sok, amit meg lehet oldani középszintű tudással, de van, amit meg nem, és ha valaki akar egy jó emelt érettségit, nyilván nem úgy megy oda, hogy hátha nem ezt meg ezt a tételt húzom ki. Sokszor alapórán eltekintenek a tételbizonyításoktól is pl., mert lemaradásban vannak, és inkább érettségi feladatokat csinálnak a leglényegesebb témakörökből. És azt még fontos hozzátenni, hogy ha nem is csinál végül valaki emeltet, de emelten tanulta a matekot, az baromi nagy előny egy gazdasági szakon. Ott 1 előadás és 1 gyakorlat alatt lehadarják a deriválást és az integrálást. Most vagyok 12.-es, és mindenki, akivel beszéltem a tavalyi végzősök közül, és gazdasági szakra mentek, azt mondták, hogy örültek, hogy faktosok voltak, mert nem szenvednek a fent említettekkel, aki meg alapóráról ment élelmiszermérnökire, azt mondta, hogy jó lett volna, ha emelt szintű matektudással megy oda. Szóval azt tudom neked tanácsolni, kedves kérdező, hogy még ha nem is emeltezel végül, az emelt szintű tudás mindenképpen sokat adhat. :) 6. voltam.
2021. nov. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!