Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Aki az orvosira jár, hogyan...

Aki az orvosira jár, hogyan viselitek el a stresszt és az önbizalomhiányt?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, nem vagyok rá képes, nem vagyok képes leülni az asztal mellé és tanulni, mert senki sem mondja, senki sem erősít, hogy jó vagyok, ügyes vagyok.

Tanulás közben gyorsan elkalandozom, nem bírok koncentrálni, és hamar fáradok. Mintha valamiféle depresszió jönne rám. Más is tapasztalt ilyet?

Valami tipp?


2021. nov. 29. 09:46
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Az egyetem nem olyan buksi simogatós, hanem kemény. Az önbizalomhiány másik szakon is előjöhet, magadat is tudod motiválni, nem kell oda más./persze ha van, az jó/

A lányom orvosit végzett, év közben alig láttuk, mert messze tanult, szóval saját magát menedzselte és simán elvégezte.

2021. nov. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igaz másik szakra járok, de a stressz/motiválatlanság nálam is rendszeresen megjelenik. Nekem bevált,hogy tanulás előtt/vagy este elalvás előtt tiktokon "tanulós,napi rutinos" videókat nézek. Azokban a videókban (általában külföldiek) levideózzák röviden a napjukat,hogy mennyi mindent csinálnak és közben tanulnak, ez nekem is ad valamennyi motivációt.
2021. nov. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
27%

Neked pszichológusra lenne szükséged, ha egyedül nem tudod megoldani.

Nem normális, ha neked a tanuláshoz folyamatos megerősítés kell, és hogy mondogassák mellé, milyen ügyes vagy. Az egyetemen senki sem fogja fogni a kezedet. Te osztod be az idődet, te döntöd el, hogy bejársz-e az órákra, mikor és mennyit tanulsz stb... És viseled a döntéseid következményeit.

2021. nov. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%
Nem orvosis vagyok, de velem is ez van így az egyetem végére, pláne az online oktatás után. Azt érzem, hogy belefásultam a monotonitásba, hogy három éven keresztül szinte minden egyes órámon ugyanazt csináljuk, hogy hónapokig az óráról órára való készülés tölti ki a napjaimat, majd jön a vizsgaidőszak stb., ráadásul tapasztalatom szerint elég sok a bizonytalanság az egyetemi életben, nem túl egyértelmű a kommunikáció, sokszor késve jutunk információkhoz, a tanárok és ügyintézők nem válaszolnak a megkeresésekre. Illetve elég sok mindennel kell egyszerre foglalkozni, legalábbis nekem szinte minden órámra van valamilyen beadandó, prezentáció, olvasnivaló és ugye ott vannak még a zh-k és vizsgák is. Nehéz ezt menedzselni és iszonyat stresszes, fárasztó is. Ezt pedig csak megnehezítik azok a tanárok, akik esetleg még bunkók is vagy direkt ki akarnak cseszni veled stb., ez is csak csökkenti az ember motivációit, önbizalmát. Lehet mondani, hogy az egyetemen már nem fogják a kezed, magadra vagy utalva, felnőtt vagy stb., és valóban mindenki máshogyan kezeli ezeket a helyzeteket, de azért meglepődnék, ha a többségi vélemény az lenne, hogy oh hát ez semmiség, mi ez nekem…. Nekem az egyetemben talán ez jelenti a legnagyobb nehézséget és nem is maga az anyag. Ha nem tudnám rendszeresen kipanaszkodni magam a családomnak és a barátaimnak, ha nem tudnánk együtt szenvedni, ha nem lenne aki ad némi érzelmi támogatást, megerősítést stb., akkor valószínűleg eddig sem jutottam volna el.
2021. nov. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
94%
Minden szakon általános ez az az érzés, ami abból következik, hogy itt már magadnak dolgozol, és az oktatóknak nem az a feladata elsősorban, hogy agyon dicsérjenek, hanem átadni a tudást. Keress fel egy pszichológust.
2021. nov. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy nem dicsérnek, hogy nem kapok semmilyen érzelmi támogatást. Ha azt mondom, hogy sz*r vagyok, nem megy, meg fogok bukni, akkor senki sem mondja az ellenkezőjét, senki sem nyugtat meg.
2021. nov. 29. 15:39
 7/8 anonim ***** válasza:
52%
És mégis kitől vársz érzelmi támogatást?
2021. nov. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
63%
Nekem érzelmi támogatást sokszor az istenhit ad.
2021. nov. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!