Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire hiteles egy olyan...

Mennyire hiteles egy olyan pedagógus, aki sosem ad házi feladatot?

Figyelt kérdés
A fiam angoltanára sosem ad házi feladatot. Más szülőkkel is beszéltem ezzel kapcsolatban és ők sem helyeslik ezt. Szerintetek mennyire lehet jó egy olyan tanár, aki sosem ad otthonra feladatot?
2021. dec. 1. 15:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Adott esetben sokkal jobb, mint aki telenyomja a gyerekeket értelmetlen feladatokkal és teljesen elveszi a kedvüket a nyelvtöl.


Felénk az iskolában annak az angoltanárnak a legjobbak a diákjai, aki egy gitárral jár be az órákra, a gyerekek kedvenc számait meg a sajátjait játssza nekik, ök megtanulják a szöveget meg a zenét is, és közben mesél néha az angol nyelvröl is. A megállapodás, ha a gyerekek nem viselkednek normálisan, akkor aznap zenélés helyett nyelvani szabályokat gyakorolnak.

Ha minden rendben velük, akkor a könyvben lévö anyag szorgalmi feladat, de nincs kötelezö házifeladat. Természetesen ha valakinek kérdése van, akkor azt megbeszélik, de akkor sem ö elmondja, a gyerek meg hallgat, hanem beszélgetnek a témáról.


Ennek "ellenére" a gyerekek folyamatosan és jól beszélnek angolul, minden versenyt megnyernek, és játszva teszik le a nyelvvizsgákat.

2021. dec. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk arról szólt az angolóra, hogy feladta a sok házit, majd a következőn ellenőriztük. Ez volt a körforgás...Ezt már el kellene felejteni, hogy a sok házitól tanulnak a diákok.
2021. dec. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk szinte sosincs házink angolból. Egész órán beszélgetünk (angolul), persze néha van nyelvtan is. Játszva tettem le a nyelvvizsgát és nagyon jól sikerült.
2021. dec. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
1. és 3. Hát én ezt nem hiszem, a játszva tettem le a nyelvvizsgát meg pláne nem. Néha nyelvtan, aha.
2021. dec. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 4-es. Egy B2 nyelvvizsga nagyon egyszerű. El kellene felejteni, hogy csak a házikkal és a nyomulással érhető el bármi. Emellett az angol nyelvtan az tényleg csak néha: levettük a szabályokat, aztán beszélgettünk direkt olyan témákról, ahol használni kellett őket. Az ember fejében nagyon hamar megragadnak, mert az igeidők kiválasztásán kívül semmi sem túl bonyolult a nyelvben.


És a nyelvvizsga komolyan játszva lett letéve, a szóbeli rész egyszerűen nevetséges volt. Euroexamról beszélünk egyébként. Idén fogunk felsőre menni (az még nem tudom, milyen lesz, mert elvileg nem Euroexam) és valószínűleg az is sikerülni fog.


Emellett pedig az angoltudásom tényleg fejlődött, elvégre már régóta képes vagyok rendesen beszélgetni külföldi emberekkel.

2021. dec. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A nyelvtan magolás kevés és hibás nyelvtanulási módszer, akárcsak a szavak magolása. Egy angol nyelvű regény olvasásával pl. sokkal jobb eredményt lehet elérni. Passzívan tanulod meg a nyelvtan is élő beszédben. Na meg a film nézés is ilyen. Azért persze érdemes a nyelvtant is átvenni, de az édes kevés. Főleg ami éveken át ment az iskoláimban. Minden évben új könyv és előről kezdtük. Egyszerű jelen, folyamatos jelen, to be going to, egyszerű múlt, folyamatos múlt, present perfect, talán még a jövő idő belefért, majd ki is fújt az év.
2021. dec. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Ha ilyen egyszerű az egész, mivel magyarázható a 100 ezer nyelvvizsga nélkül kiadott diploma?
2021. dec. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Úgy gondolom, hogy a gyerek akkor tud jól fejlődni, ha itthon is foglalkozik vele, annak az alapja meg a házi feladat. Hogyan tanulja meg a nyelvtani szabályt, ha csak az iskolában hall róla és itthon nem kell vele dolgoznia. A szavakat is csak sok-sok gyakorlással lehet megtanulni.


A nyelvvizsga az egy nagyon komoly dolog, aki azt mondja, hogy játszva le lehet tenni az hazudok. Rengeteget kell hozzá otthon tanulni. Nekem németből van középfokú nyelvvizsgám és rengeteg évembe telt mire már felnőttként eljutottam oda.

2021. dec. 1. 18:18
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

7-es: akiknek nem sikerült a nyelvvizsga, azok azok, akiknek nyletvant kellett tanulni folyamatosan meg kapták a rengeteg házifeladatot.


Kérdezö: nagyon nem jól látod, a gyerek akkor foglalkozik szivesen a nyelvvel, ha nem szabályokat kell bemagolnia - ezt hiába teszi, beszéd közben nem tud keresgélni, melyik szabályt kell most alkalmazni, ezért nem jut elöbbre - , hanem énekeket, verseket tanulnak, minél többet beszélnek az órákon.

Az is a rossz módszert bizonyítja, hogy neked ilyen nehezen lett meg a nyelvvizsgád, nem pedig azt, hogy a nyelvvizsga nehéz dolog.

Nekem egy év alatt meglett angolból a B2, anélkül, hogy otthon "tanulni" kellett volna hozzá. Az órákon beszélgettünk, otthon filmeket néztem, könyveket olvastam - ami érdekelt, olyan témát - és probléma nélkül levizsgáztam.

Elvileg a filmnézes, könyvolvasás tanulásként müködik, csak nem holt unalmas, nem kényszer, hanem szórakozás, és már csak ezért is sokkal jobban halad vele az ember, nem a max 15-20 perc házifeladatot csinálja erölködve, hanem 2-3 órát szótakozva tanulja a nyelvet használni!

2021. dec. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
*szórakozva
2021. dec. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!