Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Amennyiben leérettségiztem...

Amennyiben leérettségiztem angolból, onnantól fogva ugyanúgy köteles vagyok belőle házi feladatokat küldeni és az órákon részt venni?

Figyelt kérdés

Tegnap érettségiztem angolból, még aznap este jött az üzenet a classroomba a tanártól, hogy "gratulál a jó eredményekhez de természetesen nem állunk meg, pénteken 3.-ban online órával folytatjuk, addig pedig itt van egy kis házi feladat".. Erre elküldött egy határidős házit.


Most én értem, hogy a tanárunk csak jót akar nekünk és nem szeretné ha ellaposodna minden tudás amit szereztünk a négy év alatt, és tényleg mindenn tisztelem az övé, hogy nem dobott el minket, de én örültem neki, hogy megszabadulok egy tantárgytól és végre tudok koncentrálni jobban a többi érettségi tantárgyamra. Erre még továbbra is házikat kell csinálni valamint órákra járni.

Ez mennyire jogos? Az érettségi megléte valóban nem ment fel a további angol órák alól? Ez máshol is így van?


Még egyszer hangsúlyozom, tényleg minden tiszteletem a tanáré mert mondhatta volna azt is, hogy mostmár le vagyunk szarva, helyette ő esélyt teremt nekünk további tudás mélyítésére de sajnos a szavából kivéve ez nem saját döntés alapú, hanem ő eldöntötte, hogy kötelezően tovább tanít minket. Én pedig mivel bioszból lemaradásba vagyok és emeltezni szeretnék év végén így egyértelmű, hogy inkább arra szeretném fordítani azt az időt hiszen az a tantárgy fogja legjobban befolyásolni a továbbtanulásomat.



2020. nov. 25. 13:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Nálunk nem veszik annyira komolyan, de amíg nem kapjuk a kezünkbe az érettségit ami bizonyítja hogy le is lettünk zárva, nem jöhetünk el csak úgy az óráról. De szerintem mindenhol egy kicsit más a rendszer, és a helyedben megkérdezném tőle, hogy nálatok hogy megy.
2020. nov. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

A tanúsítványt megkaptuk ha arra gondolsz. Nyilván rendes bizit év végén kapunk majd ha mindenből leérettségiztünk.

Kérdezte más már tőle, hogy ez kötelező e, azt mondta igen.


Senki nem érti, hogy miért hisz az iskola házirendjében az áll, hogy amíg le nem érettségizünk a nyelvből teljesen addig vagyunk kötelesek órákra járni és házi feladatot készíteni. Még az igazgató jött be osztályozó vizsga után közölni velünk ezt mert sokan már az érettségi előtt lógni akartak.

2020. nov. 25. 13:49
 3/13 anonim ***** válasza:
96%

Esetleg menj közvetlen az igazgatóhoz/osztályfőnöködhöz a kérdéseddel. Az érettségi letétele lezárja az adott tárgyból a középiskolai tanulmányaidat, úgyhogy a tanár elvileg nem kötelezhet rá, hogy bejárj az órára.


*Kérdéssel* menj az igazgatóhoz/osztályfőnökhöz, ahelyett, hogy panaszkodnál; úgy biztos nem lesz gáz. Csinálj úgy, mint aki nem biztos benne, hogy szabad-e nem bejárnod, és meg akarta kérdezni a biztonság kedvéért.

2020. nov. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat
2020. nov. 25. 14:24
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
Szívesen.
2020. nov. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%
Osztályozó vizsgát gondolom tettél. Ez úgy működik,, hogy írsz egy kérelmet az igazgatónak, hogy mivel osztályozó vizsgával már megszerezted az év végi jegyet, mentsen fel az órákra járás alól. Amint megkapod a határozatot, nem kell jarnod.
2020. nov. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

#6 Már nem kell semmilyen határozat, beszéltem ofővel, csak annyit mondott, hogy ha nem szeretnék akkor nem kell aktívnak lennem. Igazolatlant nem adhat és értékelni sem értékelhet szóval semmi következménye nem lesz.


Ő ezt mondta.

2020. nov. 25. 20:37
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg így van, ne félj. Ha rakerdez az angoltanarod, hogy miért nem küldöd a hazikat, magyarázd el neki, hogy miért tettél elorehozottat.
2020. nov. 26. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
66%
Tényleg nem vagy köteles angolórára járni ezesetben, de én a helyedben nagyon megfontolnám, hogy ne járjak-e mégis. Hacsak nem arról van szó, hogy halálra unod magad az órán, mert annyira nem a te szinted, akkor bioszra koncentrálás ide vagy oda, én azért mégis igénybe venném ezt a lehetőséget. Ha a földrajzóráról lenne szó, azt gondolkodás nélkül ellógtam volna, de az angol azon kevés dolgok egyike, ami tényleg hasznos az iskolában tanítottak közül. Ha annyira nincs időm, akkor megpróbálnék a tanárral megegyezni abban, hogy az órákon részt veszek (mert a beszélgetési lehetőség, szóbeli gyakorlás lehetősége nagy érték), de a házit nem csinálom meg.
2020. nov. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A sikeres érettségivel lezártad a középiskolai angoltanulást. A tanárod, ha akarna sem tudna "retorziót" alkalmazni, mivel jegyet sem tud már adni.

Ennek ellenére azt javaslom, próbáld "békés úton" intézni az elválást: Mondd meg, hogy nincs további terved az angollal, és inkább más tantárgyra koncentrálnál. Ha szükséges, kérd az osztályfőnököd segítségét. Ha az sem elég, beszélj az igazgatóval.

Mindazonáltal a tanárod valószínűleg jót akar, pl., hogy ne felejts el teljesen mindent.

2020. nov. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!