Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Frissen végzett pedagógusként...

Frissen végzett pedagógusként első tanórákra minden osztályban szeretnék valami jó ismerkedős játékot vagy feladatot, ami kicsit több annál, hogy mindenki mutatkozzon be. Tudtok ilyet esetleg?

Figyelt kérdés
Most kezdek tanítani szeptemberben egy középiskolában, idén végezett pedagógus vagyok.
2019. szept. 1. 17:12
 1/4 anonim válasza:
Szerintem egy activity tökéletes...hamar fel ismerik a másik tulajdonságait.. :)
2019. szept. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

a diákok utálják az ilyeneket, egyrészt mert mindenki játszat velük ilyeneket, másrészt mert ők már ismerik egymást nagyrészt, szóval fogd rövidre. amit én ajánlok az a név és jelző párosítás - olyan jelzővel, ami a nevük kezdőbetűjével kezdődik.

Pl. Vidám Viktor

de ez mehet egy "kedvenc" tárggyal, vagy olyannal, ami jellemzi őket. Ez lehet videójáték mert sokat játszanak rajta, vagy egy magas osztálytársam például állólámpát mondott, mert magas.


Esetleg elmondhatják, hogy 4 évesen mik akartak lenni, ez még vicces lehet, és kevésbé szokásos, mint az, hogy jelenleg minek készülnek.

2019. szept. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Tanárnak készülő diákként meg tudom erősíteni, hogy a diákok utálják az ilyen szituációs/ismerkedős/pszichológiai játékokat. Én sem fogom ezzel terhelni a diákjaimat, én is utáltam. Helyette sokkal jobb, ha beszélgetsz velük, nem csak annyit, hogy mutatkozzanak be, legyen párbeszéd! Kérdezhessenek ők is.
2019. szept. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyetértek, én is utáltam az ilyen erőltetett játékokat. Azt is, amikor egyesével fel kellett állni és bemutatkozni, de ezen túl lehet esni. A beszélgetés valóban jó, őket érdeklő témákról. Így hamar belophatod őket a szívükbe, ha látják, hogy érdekel téged, mi van velük. Pl. mennyire volt rossz érzés, ahogy közeledett az iskolakezdés. Mit szeretnek és mit nem a suliban. Vannak-e terveik az évre vagy a jövőre. Foglalkoztatja-e őket valami mostanában. Sok-e a tananyag úgy általában. Tudnak-e tanulni, lényeget kiemelni, az elméletet a gyakorlatban felhasználni, meg ilyenek.
2019. szept. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!