Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyszerűen nem bírom a BME-t,...

Egyszerűen nem bírom a BME-t, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A Budapesti Műszaki Egyetemen tanulok 1. féléves mérnökinformatikus hallgatóként. Az a problémám, hogy egyszerűen hiába görnyedek éjszakákat a tanulással, nincs eredménye. Az Analízissel és a Programozással szenvedek a legjobban. Nem jövök a szokásos "fikázásokkal", hogy "sz@r a BME", "rosszak a tanárok" stb... mert nem igaz, szerintem emberségesek a tanárok, az egyetem pedig nagyon jó végzettséget ad annak, aki eltudja végezni. Csak nem tudom hol a hiba.

Középszinten 3-as voltam matematikából, informatika ismeretekből pedig van egy emelt szintű 5-ös érettségim. A ZH-im pedig többnyire 40% alattiak.

Nagyon erőteljesen készültem már az év eleje óta, csak nem tudom, hogy maga a BME-nek a követelményét nem bírom, vagy magát a felsőoktatást.

Természetesen megszeretném próbálni majd újra egy másik egyetemen.


Köszönöm a válaszokat előre is!



2021. dec. 3. 17:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%

"görnyedek éjszakákat a tanulással"


Itt a probléma gyökere. Már az elején kinyírod magadat. Meg kell tanulnod jól beosztani az idődet.


Ha anno így csináltam volna én is kihullok már az elején. Legyen életed a tanuláson kívül is mert begyepesedsz és semmire nem fogod vinni.

2021. dec. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
99%

A matek alapjaiddal lehet gond szerintem. Az analízis kurzus még akkor is tartogat kihívásokat, ha nagyon jó faktos tanárod volt gimiben és 5-ös voltál emelt szinten.

Vagy a tanulási módszereddel van gond.

2021. dec. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
3-as középszintű matekkal elég bátor dolog volt egy matekos egyetemi szakot választani. Érdemes lenne szerintem 1 félévet passzívra menni és azalatt magántanárnál helyretenni a matek alapokat, közben pedig a programozást is gyakorolni.
2021. dec. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is egyetértek az előző két válaszadóval. A matekra nagyon rá kell hajtani. Én 4-es/5-ös voltam belőle gimiben felső szinten, de még így is kifogott rajtam az a nyers matek, amit az egyetemen belénk vertek az első három félévben.

Az motiváljon, hogy a matek igazából nagyon hasznos tud lenni. Más tárgyaknál is vissza fog köszönni.

És ne azt a szörnyű "matek nyelvet" magold be, hanem egy jó magántanárral vagy könyvek segítségével fordítsd le magyarra, hogy mit is jelentenek azok a definíciók és tételek. Nekem ez segített. Ha már kened-vágod a logikáját, akkor simán tudod használni a "matek nyelvet", de különben nem éri meg.


Illetve az első válaszadóval is egyetértek, hogy lazítani is fontos, viszont az első félévekben (3, esetleg 4) az embernek erre tényleg nincs ideje. Mivel nagyon nagy az anyag. De utána már sokkal jobb lesz.


Hajrá! ^^

2021. dec. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2021. dec. 3. 19:18
 6/13 anonim ***** válasza:
25%

Tipikusan ilyen csőlátású tininek tűnsz, mint amilyen én is voltam, amikor kezdtem. Az informatika munkapiacon az egyetemi diplomának akkor van jelentősége, ha valami manager pozíciót akarsz kapni, esetleg nulla tapasztalattal felvételizel. Amúgy a tapasztalat, a hozzáértés, a képességeid számítanak.


Még kevesebb értelme és jelentősége van annak, ahogy látod a dolgokat: úristen, mennyire jó iskola, meg mennyire rendesek a tanárok, meg a matek, atyaúristen.

Ha akarsz egy diplomát, tanulj meg lavírozni, meg megtalálni azokat az anyagokat, amikből megérted a dolgokat. Ott van pl. a mateking, meg az indiai videók, meg ezer másik dolog, amik a 10 évvel ezelőttieknek még nem voltak.


Felejtsd el ezt a "azért csinálom, mert mennyire neves iskola, meg mert ötös akarok lenni mindenből" hozzáállást! Senkit nem érdekelsz. Egy bürokratikus útvesztőben lévő statiszta vagy, nem vagy a középiskolai tanárok kis reménysége többé.


Valahogy behúzod, vagy otthagyod / mellette elkezdesz dolgozni, csinálni projekteket, tapasztalatot szerezni, aztán felszív a piac.

2021. dec. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
93%

Nyomni kell a matekot hetekig vizsga (zh) előtt kb. egész nap..

Az az igazság, hogy a mérnöki szakokon tanított matekos tárgyak azoknak lehet viszonylag könnyen befogadható akik nagyon erős suliból nagyon jó jegyekkel jönnek. A többieknek kb. vér, verejték és könnyek. Nekem 2 hétig napi 14-16 óra tanulásokkal lett meg, bár 4-essel. (90% körüli volt a bukási arány.)

Szóval ha legalább átlagos képességűnek tartod magad szedd össze az anyagot (vannak erre szakosodott oldalak is, amik sokat tudnak segíteni) és tanuld, éjjel-nappal..

2021. dec. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
26%

Hasonló eredményekkel jöttem BME Mérnökinfóra és elég nehezen, de átesten a legnehezebb tantárgyakon. Már a finish fele járok.


Azt vettem észre, hogy nagyon nem számít az alap képzettség. Rengeteg matek faktos is elbukja az analízist, mert nincs sok átfedés a két dolog között.


Fakton ha jól tudom kicsit határéték számítás van (nagyon minimális az itteni anyaghoz képest), de sorozatokról egyátalán nincs szó és függvény vizsgálat, ami analízisben van ZHn és vizsgán lehet feladat, de konkrétan a legegyszerűbbek egyike.


Ezen kívül több átfedés nincs. Talán a deriválás, de az csak egyszerű szabályok alkalmazása. A definíció szerinti deriválás, deriválhatóság stb... szürnyűségek amikre már nem is nagyon emlékszem nincsenek benne. Az integrálás a nehezebb feladat, de az már picit sincs benne a középsulis emelt anyagban.


Emlékszem, hogy amikor én voltam vizsgázni Analízis 1ből a tanköröm kb 80%a is akkor próbálta meg előszőr a vizsgát. Közülök én mentem át egyedül és az is 2-es volt. Rajtam kívül mindegyikük elbukta a beugrót.


Ez bennem maradt.


Tehát egyátalán nem egyszerű, de teljesíthető. Mindenki szenved.


Később sokkal jobb lesz. 2.5 átlaggal végeztem az első félévet, utána 3.5-4-es átlagaim voltak. Az első féléves száraz elméleti tárgyak után jobb lesz.


4. félévtől kezdve meg aztán tényleg. Onnantól kezdve már nincs is száraz matek órád, csak alkalmazni kell amit tanultál előzőekben felületesen.

2021. dec. 4. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Mennyire mentél utána az okoknak? Mert azt nem írtad le, hogy mi az oka annak, hogy nem sikerülnek a tárgyak, csak azt, hogy sokat tanulsz.


Jársz magántanárhoz, aki látja, hogy mi az ami megy, és mi az ami nem? Betekintettél -e a ZHkba, és elmondták, hogy mi nem ment? Mert így nem is fogod tudni, hogy hol a hiba.

2021. dec. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
#2-es válaszolóval abszolút egyetértek. Végig faktos voltam középsuliban, már deriváltunk, integráltunk, de még így is néha kifog rajtam a BME-féle analízis. A matekot sajnos nagyon kell hajtani, de attól függetlenül hogy hanyas közép matekod volt, én hiszek abban hogy vissza tudod ezt hozni. Nekem nagyon bevált plusz tananyagként a Mateking. Lehet páran szidni fogják hogy nem jó, de nekem ZH készülésnél nagyon sokat segített, és emellett sokszor van leárazás is. Érdemes úgy használni, hogy megnézed az adott ZH-hoz tartozó anyago(ka)t, majd ezek segítségével megnézel régebbi ZH feladatokat, ha valami nem megy, vissza Mateking. Ezt ismételgeted amíg minden megy. Én ennek segítségével írtam 70 pontos 1., és 65 pontos 2. ZH-t. Tudom nem tökéletes eredmények, de a lényeg benne van. Persze ez lehet hogy Neked nem optimális tanulásmódszer, csak segítségképpen leírtam hogy nekem mi vált be, hátha segít. Kitartást kolléga, és sok sikert kívánok az egyetemi évekhez!
2021. dec. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!