Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Első kettes. Hogy teszitek ti...

Első kettes. Hogy teszitek ti magatokat túl rajta?

Figyelt kérdés

Most kaptam meg az első kettesemet egyetemen és megmondom őszintén eléggé csalódott vagyok. Úgy érzem rendesen tanultam rá, a kötelező könyveket is elolvastam, mégis kettes lett, ráadásul egy két kredites tárgyról van szó. Úgy érzem csődtömeg vagyok hogy ebből nem voltam képes egy normális jegyet összekaparni, és most bennem van az hogy ha ez nem ment mi lesz a többi, nehezebb tárgyakkal. Arról nem is beszélve, hogy fontos lenne számomra az átlag.


Igazából ez csak amolyan venting post volt, mert annyira el vagyok keseredve. De akkor fel is tenném a kérdést, hogy ti hogy teszitek/tettétek túl magatokat egy rossz jegyen?



2021. dec. 15. 11:24
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Mentem javítózni. A hármasnak se örültem annyira, de végül belenyugodtam.

Azzal nyugtattam magam, hogy online nem volt motivációm és amúgy tök jó a többi jegyem, van munkám, a koliba úgyis felvesznek, ez amúgyis egy nehéz szak, másoknak is rosszul sikerült, biztos nem tévesztettem pályát, szakon belül más területen nagyonis jó vagyok stb.

Persze a helyzeten nem javít, de jobban éreztem magam tőle.

2021. dec. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
90%

Én a helyedben örülnék, mint majom a f*rkának, hogy nem húztak meg! SEMMIKÉPP sem mennék el javítani, hacsak nem lesz már meg minden vizsgád, és a tanszék garantálja, hogy nem buktat meg (de ez ritka). Nem egy embert láttam javító vizsga "eredményeképp" évet csúszni:(

Le kell sz*rni. Még a fajsúlyosabb tárgyakat is, nemhogy egy 2 krediteset!


Mondom ezt úgy, hogy érettségiig általában 1-2 négyesem volt az ötösök mellett, és az egyetemen is 3,8-4,2-es átlagokkal szoktam menni. Tehát nem vagyok kifejezetten a bukdácsolós fajta.


Majd rájössz, hogy a legtöbb egyetemen a tanultaknak sajnos semmi köze az élethez. Meg kell szerezni a papírt, általában 3,5-től "jó" minősítésű a diploma, több energiát nemigen éri meg befektetni, hacsak nem "ragad rád", inkább menj el szakmai gyakorlatra, tanulj nyelveket, esetleg TDK-zz, ezek mind sokkal hasznosabbak!

2021. dec. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
98%
Kutyát nem fogja érdekelni milyen jeggyel végzel, csak legyen meg a diploma
2021. dec. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Olyan tantárgyból,ahol jónak számít már a kettes is,ott nem kell túltennem magam rajta. De ha egy könnyebb tárgyból szerzek kettest,akkor megpróbálok javítót írni. El kell fogadni, hogy néha becsúszik egy rosszabb jegy is, ez nem azt jelenti hogy tehetségtelen vagy,csak rossz napod volt/ pont arra kérdeztek rá ami valamiért kimaradt a tanulásból vagy pont nem ugrott be.
2021. dec. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
88%
Engedd el nem jó ez a maximalizmus. Rá fogsz menni idegileg, lesz ennél még rosszabb is vagy, ugyanilyen. Sajnos az egyetem már nem középiskola, nem olyan könnyű. Még ha az ember apait anyait belead akkor sem sajnos. nem vagy egyedül rajtad kívül több ezer egyetemista szerzett már kettest (ha annyira zavar javíts, de benne van hogy rosszabb lesz). Én is jártam már így tök sokat készültem egy vizsgára végig mind a 15 tételt kidolgoztam (de sajnos nagyon nagy témák voltak), vagy 50 kötelező olvasmánnyal. Becsületesen tényleg 3 könyv kivételével mindent elolvastam már azokra nem volt időm, és sajnos pont azokat fogtam ki így éppen egy 2 sikerült összehoznom. Csalódott voltam, de lett és lesz is még. Ha mindent megtettél, hogy jó jegyet szerezz akkor nincs miért szomorkodni, ha tudod hogy ez nem így van akkor meg tanulság, hogy többet kell készülni. Szóval én mérlegelek fejben, hogy valóban megtettem e mindent, ha igen akkor ez van ennyire futotta, de ha nem akkor meg el kell fogadnom, hogy a saját hülyeségem miatt kaptam a jegyet, nem csalódottnak kellene lennem, hanem tanulni.
2021. dec. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
84%
Van jobb jegy mint a kettes???
2021. dec. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
87%

2-es vagyok: annyi kiegészítés, hogy én mindig a 3-asokat fogadtam el a legnehezebben. Abban benne volt, hogy igen, többet kellett volna foglalkozni vele vagy rossz módszerrel álltam neki feldolgozni az anyagot stb., és persze utólag már könnyű okosnak lenni:S

De a 2-essel úgy voltam, hogy "legalább túl vagyok rajta, egy gonddal kevesebb, legalább nem húztak meg".

2021. dec. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Most így picit lenyugodva és átgondolva az egészet a legjobban talán az zavar hogy egy pont kellett volna a hármashoz. Erre plusz rátesz még az is hogy nagyon rosszul fog kinézni az a kettes meg valamiért folyton attól parázok hogy átkerülök költségesre. Ami tudom, hülyeség mert egy kettes miatt nem fognak átrakni. Csak ki tudja hogy fognak sikerülni a nehezebb vizsgáim...
2021. dec. 15. 12:41
 9/28 anonim ***** válasza:
98%

Az egyetemen az első zh-m kettes lett, ráadásul egy utólag visszanézve egyáltalán nem nehéz anyagból. Eléggé elkeseredtem, mikor megláttam. Aztán mikor láttam, hogy az évfolyam nagyja meg megbukott, akkor már örültem neki. :D

Nyilván szarul esik az embernek a rossz jegy, ha sokat készült, ez velem is így van. De ettől senki nem lesz csődtömeg, meg szerencsétlen, meg nem rúgják ki. Szerintem picit az neked a bajod, hogy az értékedet emberként a jegyeidben méred. Ez sem ismeretlen fogalom számomra, tudatosan az ellenkezőjét kell magadba beszélni, különben tönkretesz az egyetem. Egyik legjobb barátom ötödéves az egyetemen, világéletében kitűnő volt, és a mai napig összeomlik még egy hármastól is. De volt, hogy ötöst ment javítani, mert csak ponthatáron lett meg, és "nem érdemli meg". Még napokig nem aludt, csak tanult, holott már megvolt az ötöse... Nem egészséges.

És attól, hogy egyvalami rosszul sikerült, a következő még lehet hibátlan, akkor is ha nehezebb. Rossz napod volt, vagy a tanárnak volt rossz napja. Szard le, tényleg. Előre menj, ne hátra. :D

2021. dec. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
90%
3.év végére úgy fogsz örülni a kettesnek is,mint majom a farkának.
2021. dec. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!