Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Akik szeretnek olvasni, mi a...

Akik szeretnek olvasni, mi a titkuk?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, vannak ismerőseim, akik imádnak olvasni, szinte átrepülnek egy másik világba. Nekem ez nagyon nem megy, nem tudok "elszakadni a valóságtól", alig bírok koncentrálni, pedig nagyon jól hangzana. Lehet ezt tanulni?
2021. dec. 15. 13:13
 1/6 anonim ***** válasza:
98%

Én nagyon szeretek olvasni. És tényleg beszippant, teljesen kikapcsolok, mintha én is a történetben lennék.

Csak akkor nem köt le, ha nem jó a könyv. (legalábbis számomra nem jó, unalmas)

Keress számodra érdekes, izgalmas könyveket. És próbálkozz azokkal.

2021. dec. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%

Olyat kell olvasni, ami érdekel. Én is sokáig nem szerettem, ami nem is csoda, mikor általános iskolás gyerekeket Kőszívű ember fiaival meg ilyenekkel kínoznak.

Filmeket szeretsz nézni? Esetleg kiindulhatsz abból, hogy abban mit szeretsz. Romantikusat, fantasyt, milyen témákat? És ahhoz hasonló könyveket keresni, megnézed mi az, ami nagyon népszerű. Vagy ezeket az ismerőseidet megkérni, hogy adják kölcsön a kedvenc könyvüket, hátha megtetszik.

2021. dec. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem ez nagyon sok mindentől függ. Én régen nagyon szerettem olvasni és sokat is olvastam, viszont mióta egyetemre járok egyáltalán nem szoktam. Ahogy te is írod, nekem is az a problémám, hogy nem tudok koncentrálni, nem tudok elmélyülni a könyvben, folyamatosan jár az agyam, ezerféle dolog eszembe jut, mit kell csinálni, mit felejtettem el, mit kell majd megcsinálnom stb. Nem tudok annyira lenyugodni, ellazulni, lelassulni ami ahhoz kellene, hogy olvassak. Ha olvasok is, sokszor elterelődik a figyelmem vagy nem marad meg bennem, amit olvastam, nem élvezem és nem értem meg igazán. Az egyetemre rengeteget kell olvasnom, az is nehezebben megy, de a saját szórakozásomra meg inkább. Én pl. filmeket sem szoktam nézni, mert azokkal is ugyanez a problémám, nem tudok normálisan végignézni egy másfél-két órás filmet sem. Hiába tetszik, hiába érdekel stb., nem tudok koncentrálni.
2021. dec. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Olyat kell olvasni, ami érdekel."

Ennyi a nyitja.


Én utáltam olvasni, szemét apám folyton olvastatott, és folyton bealudtam rajta, végén már az olvasás gondolatától is rosszul voltam... aztán belefutottam a Konosuba animébe, 1 évad után annyira megtetszett, hogy el akartam olvasni a lightnovelt (amiből készült), itt már nem aludtam be mert érdekelt. Azóta olvasok lightnoveleket és megszerettem az olvasást.

2021. dec. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Érdekes amit írtok. Ezek szerint nem találtam még meg ami érdekel? Honnan tudjam mi érdekel? Azt hittem pl a tudományos könyvek érdekelnek, de nem. Azt hittem az üzleti könyvek érdekelnek, de nem bírtam elolvasni.
2021. dec. 15. 21:56
 6/6 anonim ***** válasza:
Regényeket olvass.
2021. dec. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!