Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Más is nagyon hozzászokott a...

Más is nagyon hozzászokott a puskázáshoz és nem tud leállni?

Figyelt kérdés

Én BSC-n nagyon sokat csaltam, puskáztam, amire nem vagyok büszke.

Diplomázás után megfogadtam, ha felvesznek MSC-re, akkor ott nem fogok puskázni,hanem tanulni fogok rendesen.


Sajnos nem jött össze.Levelezőn csinálom, nem mindig van időm tanulni.



Persze, minden tárgyra tanulok is.A puska elsősorban az,hogy vázlatot írok,hogy könnyebben eszembe jusson minden.

Van egy "puska telefonom",kicsit kisebb régebbi okostelefon,arra PDF formátumban feltöltöm,mert abban könnyű keresgélni.persze, a telefont végső esetben vetem csak be.


A tanárok többsége a vizsgán a laptopját vagy a telefonját nyomkodja, nem nagyon figyelnek.



Annyira hozzászoktam, hogy a cetlik ott lapulnak a zsebemben,az lenne a furcsa,hogy azok nélkül mennék vizsgázni.


2021. dec. 18. 14:57
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Én nem. Mármint online én is puskáztam, bár általában ez legális volt. Élőben még sosem. Nálunk mindenki ismer mindenkit én tisztelem a tanáraimat, egyszerűen nem tudok puskázni, pedig a lehetőség meglenne. Nálunk se figyelnek, van, hogy a tanár kimegy a teremből stb.

Mondjuk élőben még nem szóbeliztem, szóval az érdekes lesz.

2021. dec. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
12%
A saját önbecsülésedet gyilkold vele. Aztán majd járkálhatsz pszichológushoz, hogy rendbe tegyen, meg csodálkozol majd, hogy miért nem tartósak a kapcsolataid, stb...
2021. dec. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

1#

Ahova járok, egy nagy egyetem.Csak ezen a szakon vagyunk kb 120-an.


2#

Azért tegyük hozzá,hogy az átlagot is hoznom kell.3,0 átlag alatt áttesznek önköltségesre.Szeretném az állami féléveimet kihasználni.

2021. dec. 18. 15:24
 4/23 anonim ***** válasza:
86%
Jól teszed, én is puskázok mindig, kit érdekel
2021. dec. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
3%

"az átlagot is hoznom kell.3,0 átlag alatt áttesznek önköltségesre.Szeretném az állami féléveimet kihasználni."

Ilyen áron? Sokkal nagyobb árat fizetsz így, mint ha átmennél egy időre önköltségesre.

Hiszen tudod te is, hogy az oktatásod költségeid valakinek így is úgy is ki kell fizetnie (fűteni kell az épületet, ahol "tanulsz", ki kell fizetni a tanárokat, akik oktatnak, stb.): ha nem te fizetsz, mert a puskázással bent tartod magad az államilag támogatott képzésen, akkor az államnak kell kifizetnie ezeket a költségeket, ami miatt egyebekre (pedagógusok, egészségügyisek, stb.) fizetésére csak kevesebb jut, stb. Persze, vágd rá, hogy ez demagógia, de tudod te is, hogy minden mindennel összefügg: az állam csak akkor adhat neked "ingyenes" képzést, ha valakiknek a zsebéből előbb elvesz, hogy legyen miből...

Ilyen példát mutatsz a gyerekeidnek... Aztán majd csodálkozol, ha ők se lesznek gerinces emberek, hanem mindent csak megúszni akarnak, pl. azt is, amikor majd beteg leszel, és szeretnéd, ha ők gondoskodnának rólad, ők viszont majd inkább "puskáznak", majd inkább a könnyebb, és anyagilag akkor és ott számukra előnyösebb megoldás mellett döntenek... Vajon mi lesz az?...

2021. dec. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
76%
Kedves utolsó, nem mindenki tudja magának megengedni az évi 700 ezer forintos tandíjat, és jól teszi hogy csal, a munkaerőpiacon is jobban fog boldogulni aki leleményes. Végig fogom csalni az egész egyetemet, attól függetlenül hogy tanulok, ami érdekel át megtanulom ami nem azt kipuskázom, ne fájjon ez neked
2021. dec. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
82%
Az életben is úgy van hogy ha nem tudsz valamit akkor utána nézel, nincs ezzel semmi gond, azt kell megtanulni hogy hol kell keresni és hogyan, hogy jó kérdéseket tudj megfogalmazni.
2021. dec. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Édesanyám mindig azt mondta, hogy "ha lusta vagy tanulni, akkor legyél életrevaló és puskázz".
2021. dec. 18. 17:22
 9/23 anonim ***** válasza:
83%
És milyen bölcs gondolat
2021. dec. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

"nem mindenki tudja magának megengedni az évi 700 ezer forintos tandíjat"

Azt viszont mindenki megengedheti magának, hogy becsületes legyen, és ha már egyetemre ment, akkor tanuljon, ne puskázzon.


"Végig fogom csalni az egész egyetemet, attól függetlenül hogy tanulok, ami érdekel át megtanulom ami nem azt kipuskázom, ne fájjon ez neked"

Csak nehogy neked fájjon majd, ha egy ilyen hozzáállású orvos kezei közé kerülsz... Nem kívánom, de benne van a pakliban. Meg az, hogy ilyen hozzáállású pedagógusok kezébe kerül a gyereked, hogy ilyen hozzáállású jogász intézi majd a jogi ügyeidet, stb. Azon túl, hogy tönkreteszed az önbecsülésedet, ezek sem biztos, hogy olyan jól fognak majd esni az életben...

2021. dec. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!